Čtení na Labi tentokrát o dětech a pro děti

Jistě i u řeky se dát číst. O tom se bude možno přesvědčit v pátek 25. června kdy proběhne další ročník „Čtení na Labi“, jenž pořádá zdejší Knihovna Eduarda Petišky. Na určených stanovištích tohoto „čtení na neobvyklých místech“ budou známé či méně známé osobnosti číst ukázky z děl regionálních autorů.

V letošním roce toto autorské čtení bude mít jakousi spojovací linku literatura pro děti a o dětech. Svoji účast potvrdili Vojtěch Bernatský, známý sportovní moderátor a autor knih „Tati, kdy už tam budem?“ a „Dvojtáta“ který se představí v areálu bývalého zámeckého pivovaru, dále Daniel Biederman, regionální autor skvostné knihy veršů pro děti pod názvem „Běhá zvíře po papíře“ v Infocentru ve Staré Boleslavi. V Panské zahradě brandýského zámku své dílo představí Iva Gecková, do ambitů baziliky Nanebevzetí Panny Marie bude možno zavítat za Martinem Petiškou. A komunitní zahrada KoZa na náměstí sv.Václava přivítá Michala a Davida Vaníčkovi.

Vzhledem k tématu letošního čtení je posunuta i doba začátku akce. A to již od 17 hodin, kdy jsou zejména děti vítány. Další čtení bude probíhat v 17.40, 18.20, 19 a 19.40 hodin.

Bedřich Marjanko