Fotbalové dění v našem regionu

Předposlední Velký Borek sesadil z druhého místa Lužec. Kly po sedmi výhrách v Mělníku padly.

Podruhé v jarní části vyběhli na trávníky fotbalisté hrající I. B třídu a na programu byla opět tři okresní derby. A všechna tři byla hodně zajímavá. Vedoucí Kly toužily přivézt body z Mělníka, což by jim v tabulce pomohlo k dalšímu trháku. V bojovném utkání se ale nakonec radoval domácí FC Mělník o jehož vítězství čtvrthodiny před koncem rozhodl Tříška. Nakročeno k tříbodovému zisku v domácím prostředí měly v dalším derby Dynamo Nelahozeves a Velký Borek. Oba týmy vedly v poločase 2:0, přesto musely o druhý bod bojovat v penaltovém rozstřelu. Nelahozeves inkasoval vyrovnávací gól v 85. minutě a v penaltách na druhý bod už nedosáhl. Lépe se vedlo předposlední Slavii Velký Borek. Střelecký disponovaný Mihalík zařídil do poločasu dvě branky, jenže Lužec dokázal vyrovnat a vynutit si tak rovněž penaltový souboj. V něm byl úspěšnější Velký Borek, který tak z druhého místa Lužec sesadil. Poslední zástupce Mělnicka Sokol Tišice byl hostem Dolnobousovského SK, ale opět se mu nevedlo. Tišice prohrály snadno 0:3 a klesly v tabulce opět o jedno místo. Mezi spokojené týmy patří po víkendu i rezerva Neratovic, která si přivezla po těsném vítězství v Benátkách tři body a i ona se mohla v tabulce o jedno místo posunout směrem nahoru.

Výsledky 15. kola: Stará Boleslav – Pěčice 1:2 po penaltách (1:1), Dynamo Nelahozeves – TJ Byšice 2:3 po penaltách (2:0) Holý, Kobera – Kmoch, Menčl, Dolní Bousov – Sokol Tišice 3:0 (1:0), FC Mělník – TJ Kly 1:0 (0:0) Tříška, Bakov n. Jiz. – Dlouhá Lhota 5:1 (4:0), Benátky n. Jiz. – FK Neratovice Byškovice B 0:1 (0:0) Ďurinda, Slavia Velký Borek – AFK Eletis Lužec 3:2 po penaltách (2:0) Mihalík 2 – Hromádko, Kučaba.

1. Kly 15 10 2 0 3 45:18 34

2. FC Mělník 15 9 1 0 5 43:30 29

3. AFK Eletis Lužec 15 9 0 2 4 37:28 29

4. Dolní Bousov 15 9 0 2 4 39:31 29

5. FK Neratovice Byškovice B 15 8 2 1 4 22:16 29

6. Dynamo Nelahozeves 15 7 1 5 2 28:21 28

7. Stará Boleslav 15 7 1 2 5 28:30 23

8. Benátky n. Jiz. B 15 5 3 2 5 28:30 23