Ondřej Havlíček vybojoval pro Čechy v Jižní Koreji zlatou a Petra Novotná stříbrnou medaili

Česká federace Taekwondo WTF vyslala dva závodníky na světově uznávaný turnaj Korea Open 2017. Oba dva završili perfektními výkony svou sezonu. Petra Novotná nebojovala jen se svými soupeřkami, ale i s nenadále zhoršeným zdravotním stavem. Do poslední chvíle nebylo jasné, zda ke svému závodu vůbec nastoupí.

Chuncheon (Jižní Korea) 1. – 14. července 2017 – Český reprezentant Ondřej Havlíček z pražského klubu Sejong Dojang dokázal porazit všechny své soupeře a získal pro Česko zlatou medaili.

Podle slov vedoucího reprezentace Petra Limprechta je to doslova historická událost pro celou Českou federaci Taekwonda WTF. „Jsem neskutečně šťastný, že letošní sezona byla ukončena právě turnajem Korea Open. Je to turnaj celosvětového hodnocení G2. No a to, že byl tento výjezd pro nás úspěšný je skvělá zpráva. Je vidět, že naše sezona byla postavena opravdu úspěšně a to i vzhledem k tréninku. Velký dík patří hlavně mistrovi Lee Youn Jae, který se stará o přípravu českých bojovníků,“ zhodnotil vystoupení svých svěřenců v kolébce taekwonda Petr Limprecht.

A na Mělník putuje až z dalekého Chuncheonu v Jižní Koreji stříbrná medaile. Petra Novotná, která přísluší do klubu Taekwondo Hansoo Mělník ve finále nestačila jen na závodnici z Japonska. „Ale chyběl jen opravdu malý kousek a mohlo to být zlato,“ sděloval nadšeně dojmy přímo z asijské země Petr Limprecht.

Petra Novotná ovšem ještě před nástupem k závodům musela vybojovat ještě jeden souboj a to s vlastním zdravotním stavem. „Asi hodinu před přistáním v Soulu jsem v letadle zkolabovala. Zatím nevíme, co se stalo, možná to byl jen pokles tlaku,“ vysvětlila vyčerpaná závodnice s tím, že po návratu do Čech se chystá na celkové vyšetření. Hned první den ji až do večera provázely silné žaludeční potíže a celková slabost. Její kategorie přišla naštěstí na řadu až třetí den turnaje. „Měla jsem tak den na odpočinek a posouzení celkové situace, jestli vůbec k závodu nastoupím,“ vysvětlila Novotná.

V kombinaci s dietou a se sedmi hodinovým časovým posunem zažila česká reprezentantka velmi náročný den. „Byla jsem ale přesvědčená, že do závodů nastoupím, pokud to jen trochu půjde.“

Stříbrná medaile pro české Taekwondo WTF je tak nejen zasloužená, ale doslova tvrdě vybojovaná. „Byl to spíš boj sama se sebou, abych to vůbec ustála. Ještě ke všemu jsem čekala sedm hodin, než přijdu na řadu,“ dodala znaveně Petra Novotná s druhou nejcennější medailí na krku.

Barbora Walterová Benešová

Tisková mluvčí Czech Taekwondo federation