Blues před Dírou navštíví blues rockové trio z Podještědí

Tato páteční setkání v mělnickém podloubí již vstupují do druhé poloviny. Tentokrát se 26. července tu zahraje parta muzikantů z Podještědí.

A opět pro příznivce tohoto žánru nebude žádnou i novinkou. I když přece. Skupina Tommy G Band se před Dírou představí poprvé coby trio, neboť v této sestavě působí teprve od minulého roku. Kapela vychází z klasického blues čtyřicátých a padesátých let či blues-rocku let šedesátých i sedmdesátých. Syrové kytarové riffy chrlící na publikum vlnu energie a mladické drzosti v popředí zároveň doplňuje neotřesitelná rytmika bluesových veteránů v pozadí.

Zpěvák, kytarista a frontmen kapely Tomáš Kracík, baskytarista Slávek Žemla a konečně bubeník Ludvík Pischel vystupují na pódiích místních i okolních klubů a na festivalech po celé České republice a zahráli i jako předkapela před bluesmany z Anglie či USA. Z nichž možno jmenovat například anglického bluesmana Normana Beakera a jeho skupinu. Avšak kapela se neorientuje „pouze“ na převzaté skladby, ale hraje i vlastní tvorbu. Opět vznikla řada novinek, které určitě předvede i zde. Návštěvníci se tak mohou těšit na další skvělý večer a výbornou atmosféru, kterou tato kapela dokáže vytvořit.

A tak se posluchači opět přenesou do doby, kdy blues a rock´n´roll nebyla „jen“ hudba ale životní styl.

mar