Jak bezpečný je svět, ve kterém žijeme?

Ačkoli žijeme již téměř tři čtvrtě století hlubokém míru, neznamená, že jsme v naprostém bezpečí. Ohrožuje nás světový terorismus„ expanze agresivního islámu či rozpínavost některých světových velmocí. K tomu třeba připočítat ovlivňování lidského faktoru pomocí dezinformací na sociálních sítích, které jsou rovněž nebezpečnou zbraní či hybridní válku, jenž vedou určité velmoci proti jiným zemím.

„Jak přežít nejen teroristický útok“, „Čeká nás pohroma?“, „Planeta Země: Kruté místo k žití.“ To jsou knihy brigádního generála Ing. Andora Šándora. Tento bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby a bezpečnostní poradce je známý především z médií, kam je často a pravidelně zván, jako špičkový odborník, se schopností analyzovat mezinárodně bezpečnostní problematiku. Ve vojenské hierarchii to dotáhl na nejvyšší post a stal se uznávaným odborníkem na otázky bezpečnosti, hrozby terorizmu a krizový management. Pro zajímavost působil jako odborný poradce při natáčení známého detektivního seriálu „Kriminálka Staré Město II“. A v neposlední řadě předává své znalosti a zkušenosti rovněž jako lektor mladší generaci a dalším zájemcům na přednáškách, nebo besedách.

A jedna z nich se uskuteční 10. dubna v sále Oblastního muzea Praha – východ v Brandýse nad Labem od 18.30 hodin, kterou pořádá místní Knihovna Eduarda Petišky. V případě velkého zájmu o toto nesporně zajímavé setkání samozřejmě spojené i s autogramiádou tohoto špičkového odborníka se uskuteční v Divadelním sále brandýského zámku.

mar