Automobily opět vystřídají běžci

V sobotu 13. května se centrum historického dvojměstí na devadesát minut uzavře pro automobilovou dopravu a bude patřit běžcům všech věkových kategorií, rekreačním i těm s vysokými sportovními ambicemi. Uskuteční se totiž čtvrtý ročník Městského běhu Brandýsem a Starou Boleslaví.

Běh odstartuje v 16 hodin na brandýském náměstí společně pro obě trasy čtvrtmaraton (10,55 km) a běh na 5 kilometrů. Trasa povede přes Ostrůvek kolem brandýského zámku do Staré Boleslavi. Běžci minou Basiliku svatého Václava a za Staroboleslavskou branou odbočí k Lázeňské. Přes Houštku se běží zpět do Brandýsa. Závodit mohou jednotlivci, ale také týmy složené z libovolného počtu účastníků, z nichž se do výsledků počítají první tři nejlepší časy. Trasa čtvrtmaratonu je dvoukolová a je oficiálně změřena dle pravidel atletiky a splňuje všechny podmínky IAAF/AIMS. Bude pamatováno i na nejmladší závodníky, kteří si mohou poměřit své síly před hlavním závodem.

Chybět nebude ani doprovodný program pro děti ve formě různých soutěží či vernisážích prací výtvarných kroužků a připraven bude i oblíbený skákací hrad. A všichni se jistě dobře pobaví při hudební produkci v podání místních kapel.

BM

brandýs-běh2