Neratovice po penaltách prohrály, Libiši se také nevedlo

Neratovice v Souši vyrovnaly, ale penalty o druhý bod už nezvládly

V posledních letech se Neratovicím v Souši dařilo. V minulé sezoně tam vyhrály 1:0 a před dvěma roky dokonce 2:0. A tak i tentokrát odjížděli Neratovičtí s cílem bodovat, ne-li vyhrát. Nakonec se svěřenci trenéra Staňka museli spokojit s jediným bodem za remízu 1:1, když penaltový rozstřel nezvládly. Proměnit dokázaly jen dvě penalty, a to bylo málo.
Neratovice začaly u soupeře dobře, byly aktivnější, vytvořily si i šance, ale v koncovkách vždy selhaly. Nakonec přišla chyba ve 34. minutě, po které domácí Souš kopala pokutový kop a šla do vedení. Sympatické ale bylo, že se Neratovice nevzdaly, stále se snažily vytvářet tlak na branku soupeře a výsledek se dostavil v 58. minutě, kdy  lehkou střelou z dálky propálil domácího gólmana Škarecký. Stále tak byl čas strhnout vítězství na svou stranu, ale do konce utkání se už stav nezměnil. O dalším bodu tak musely rozhodnout kopy ze značky pokutového kopu. V nich uspěly Neratovice jen dvakrát, a tak domů se vracely jen s jedním bodem.

Baník Souš – FK Neratovice Byškovice 2:1 po penaltách
Branky:
34. Zápotocký – 58. Škarecký. Rozhodčí: Šmat. ŽK: Popelka – Škarecký, Barták, Tláskal. Poločas: 1:0.

Ostatní výsledky 19. kola Divize B: Meteor Praha – Motorlet Praha 2:0 (0:0), Velvary – Chomutov 0:2 (0:0), Hostouň – Česká Lípa 1:0 (0:0), Kladno – Tn Rakovník 1:0 (1:0), Nový Bor – Ostrá 1:3 (0:1), Český Brod – Hrobce 5:1 (2:1), Louny – Úvaly  0:1 (0:0).

1. Velvary                                          18  12  0  4    2  27:13  40
2. Ostrá                                             18  11  1  2    4  37:17  37
3. Český Brod                                   17  11  1  0    5  40:20  35
4. Souš                                             18    9  3  2    4  38:22  35
5. Kladno                                          17    9  3  1    4  33:18  34
6. Hostouň                                        18  10  1  2    5  32:19  34
7. Úvaly                                            17    8  5  0    4  26:20  34
8. FK Neratovice Byškovice         18    9  1  3    5  35:27  32
9. Chomutov                                     17    7  3  4    3  34:21  31
10. Motorlet Praha                             18    8  2  2    6  33:24  30
11. Louny                                           18    5  4  0    9  28:33  23
12. Meteor Praha                               19    6  1  1  11  32:37  21
13. Česká Lípa                                  18    6  1  1  10  19:36  21
14. Tn Rakovník                                17    3  0  4  10  19:30  13
15. Hrobce                                         18    1  1  0  16  16:68    5
16. Nový Bor                                     18    0  0  1  17     9:53    1

Libiš neuspěla ani v Kutné Hoře, propadla střelecky

Po čtyřech gólech před týdnem doma Semicím se zdálo, že by se Sokol Libiš mohl střelecky přeci jen probrat, ale v Kutné Hoře se Libiš vrátila do starých kolejí. Vyšla střelecky naprázdno a navíc po půl hodině hry už prohrávala 0:2.

Sparta Kutná Hora – Sokol Libiš 2:0
Branky:
22. Piskač, 32. Kulhánek. Rozhodčí: Polák. ŽK: Kulhánek, Nekvinda – Malák, Pešek. Poločas: 2:0.

Kádr týmu Libiše už před utkáním naznačoval, že to nebude snadné. Libiš odjela k soupeři jen s jedenácti hráči a na lavici měla pouze do počtu dva zraněné adepty. A tak zápas začal podle představ domácího celku. Ten byl od prvních minut aktivnější, důraznější a když se Libiš pomocí centrů dostala k ohrožení domácí branky, Kutná hora je všechny pochytala. Na druhé straně obrana Libiše nedokázala šance Kutné Hory eliminovat, a tak se stalo, že ve 22. minutě šli domácí do vedení. A když po deseti minutách to už bylo 2:0, a bezzubost Libiše pokračovala i po přestávce, bylo jasné, že body zůstanou v Kutné Hoře. Spravit si chuť a konečně naplno bodovat může už tuto sobotu doma proti Lhotě. Ale pozor! Lhota si připsala tři body proti SK Slaný a v tabulce je čtvrtá, takže v sobotu se bude hrát o průběžné třetí místo v tabulce.

Ostatní výsledky 19. kola krajského přeboru: Sp. Příbram – Tuchlovice 5:1 (2:1), Poříčí n. Sáz. – Klíčany 2:1 (1:0), Horky n. Jiz. – Beroun 3:0 (0:0), Nespeky – Hvozdnice 1:0 (0:0), Poříčany – Rejšice 2:3 po pen. (0:1), Lhota – Slaný 2:1 (2:0), Semice – Nové Strašecí 2:3 po pen. (1:1).

1. Horky n. Jiz.                       19  13  1  1    4  47:20  42
2. Poříčí n. Sáz.                      19  13  1  1    4  47:20  42
3. Sokol Libiš                       19  11  1  2    5  48:27  37
4. Lhota                                   18  11  0  2    5  43:25  35
5. Beroun                                19  11  0  0    8  42:35  33
6. Sp. Příbram                        18    9  2  1    6  44:26  32
7. Klíčany                                 17    9  1  2    5  37:26  31
8. Nespeky                              19    8  1  2    8  26:30  28