Spolana postaví novou teplárnu za 200 milionů korun

Neratovice (Mělnicko) 5. dubna (ČTK) – Neratovická chemička Spolana ze skupiny Unipetrol postaví teplárnu sloužící pro výrobu páry nezbytné pro provoz areálu. Náklady budou 200 milionů korun. Stavět se začne ještě v tomto čtvrtletí, dokončení stavby je plánováno na rok 2019. Vyplývá to z tiskové zprávy, kterou ČTK poskytl mluvčí Unipetrolu.

Díky nové teplárně přejde Spolana z hnědého uhlí na zemní plyn, díky tomu se podle firmy výrazně sníží objem znečisťujících látek vypouštěných do ovzduší. Výstavba teplárny je zakázkou na klíč a zahrnuje veškeré stavební práce včetně instalace dvou parních kotlů na zemní plyn, každý o výkonu 35 tun páry za hodinu, řídicího systému, napojení na parovody a přípravu redukčních stanic. Výstavbu nového energobloku provedou firmy ČEZ Energetické služby a společnost Envir & Power Ostrava.

“Investice ve výši 200 milionů korun zapadá do naší střednědobé strategie celkové modernizace výroby. Nová kotelna na zemní plyn, která v roce 2019 nahradí teplárnu spalující hnědé uhlí, bude plnit náročné emisní limity, které vejdou v platnost v roce 2020,” řekl investiční ředitel společnosti Spolana Filip Mikolajczyk.

Spolana je jednou z největších chemických společností v České republice a jediným českým výrobcem PVC a kaprolaktamu. Mezi její produkty také patří hydroxid sodný a kyselina sírová. Zaměstnává více než 700 lidí. Od roku 2016 je Spolana vlastněna skupinou Unipetrol.

bns dr

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter