SPORT MIX: Basketbalisté vykřesali šanci, Volejbalistky přivezly tři body

Basketbalisté Mělníka vykřesali šanci na postup do semifinále

Středočeská basketbalová liga vstoupila už do druhé fáze soutěže. Po bojích v základní části, kde R&J EBC Mělník obsadil 5. místo, nastoupil do čtvrtfinále play off proti čtvrtému BK Příbram. Lépe postavený tým měl výhodu prvního utkání doma, a tak Mělník musel cestovat do Příbrami. Odveta se už hrála v Mělníku, který doma vyhrál a vynutil si tak třetí utkání čtvrtfinálového play off, které se bude hrát v neděli opět v Příbrami.
V prvním duelu v Příbrami sehráli mělničtí basketbalisté vyrovnaný zápas. Po poločase sice prohrávali o sedm bodů, ale třetí čtvrtinu vyhrál Mělník o deset bodů a do poslední části šel s pětibodovým náskokem. Bohužel poslední část zápasu Mělník nezvládl. O deset bodů ji prohrál a první vítězství si tak mohla připsat Příbram.
Nedělní odvetu začal Mělník lépe. Už po první čtvrtině si vytvořil těsný dvoubodový náskok, který do poločasu ještě o jeden bod navýšil. Jenže ve třetí čtvrtině byli basketbalisté Příbrami o čtyři body přesnější a rázem se před poslední částí zápasu dostali do vedení. Jenže poslední čtvrtina se stala jasnou záležitostí Mělníka, když ji vyhrál rozdílem osmi bodů a celý zápas o sedm bodů vyhrál. Vynutil si tak třetí rozhodující duel, který se uskuteční v neděli 11. března na příbramské palubovce.

BK Příbram – R&J EBC Mělník 64:59
Body: Ureš 17, Starka 16, Petřík 12, Velebil 9, Mokruša 4, Šimáček 4, J. Řeřicha 2 – Rajnoch 17, Čejka 12, Laudin 10, Janda 10, Kvasný 6,  Vališ 2, Verbíř 2. Čtvrtiny: 19:17, 15:12, 10:20, 20:10.

R&J EBC Mělník –  BK Příbram 68:61
Body Mělníka: Čejka 18, Rajnoch 16, Janda 9, Vališ 8,Kvasný 6, Laudin 6, Korpala 5. Čtvrtiny: 14:12, 16:15, 15:19, 23:15.
Volejbalistky Neratovic přivezly tři body i z Brandýsa nad Labem

Nadstavbová část Středočeského přeboru I. třídy volejbalistek ve skupině o konečné 7. až 12. místo pokračovalo už třetím dvojkolem, v němž se Neratovice vydaly do Brandýsa nad Labem, kde si v případě zisku aspoň čtyř bodů mohly v tabulce polepšit. A neratovická děvčata odehrála úvodní duel impozantně.
V první setu se ještě trochu hledala, set vyhrál Brandýs poměrně snadno 25:16, jenže v dalším průběhu se děly věci. Neratovice už ve druhém setu zcela ovládly prostor nad sítí, dobře blokovaly a proti útokům soupeřek byl Brandýs bezmocný. I proto dovolily Neratovice soupeřkám jen 15 bodů. Jenže třetí a čtvrtý set, to byla bitva. Především třetí set, který Neratovice po dlouhém maratonu vyhrály až 36:34. Tím udělaly důležitý krok k vítězství. Jenže i čtvrtý set byl velmi vyrovnaný, ovšem štěstěna při koncovce byla znovu na straně Neratovic. Vítězstvím 3:1 si tak Neratovice připsaly první tři body. V odvetě tak Neratovicím stačilo uhrát dva sety, aby se mohly posunout právě před své soupeřky. Jenže to už Brandýs nedovolil. K vidění byl sice opět vyrovnaný volejbal, nejblíže k zisku setu měly Neratovice ve třetí části, ale tentokrát více štěstí v koncovce měl Brandýs nad Labem, který si výsledkem 3:0 udržel desátou pozici.

Výsledky 5. a 6. kola: Brandýs nad Labem -TJ Neratovice 1:3 (16, -15, -34, -24) a 3:0 (22, 18, 24), Suchdol – Tuchlovice 3:2 a 3:2, 0:3 a 0:3 kontumačně.

7. Suchdol                     14  13  1  39:10  37
8. Tuchlovice                 14    9  5  33:24  25
9. Dobříš                        14    7  7  26:26  22
10. Brandýs n. Lab.        14    7  7  27:26  21
11. Neratovice               14    6  8  26:26  21
12. Ml. Boleslav               14    0  4    3:42   -2