Na zámku v Nelahozevsi přivítají advent

Již potřinácté přivítá zdejší renesanční zámek návštěvníky na Adventních slavnostech. A jako všechny zdejší akce mají bohatou náplň, tak i toto setkání přinese hodně zajímavého. Poslední listopadový víkend, tj. 24. a 25. listopadu, tak jistě přivítá řadu návštěvníků, kteří si odnesou hezké zážitky. Neboť tato dvoudenní akce je určena příchozím všech věkových kategorií, zejména pak rodinám s dětmi.

Takže již od sobotního dopoledne bude na nádvoří probíhat Adventní jarmark,jenž nabídne pestrý sortiment zboží. Dále se představí kejklíři a zdejší atmosféru podbarví vánoční koledy. Zámecké sály budou patřit zejména dětem, kde budou pro ně přepravena pohádková představení, písničky a veselá vyprávění. Chybět samozřejmě nebudou ani dílničky pro šikovné ruce. Ty určitě využijí i ve velké perníkové dílně v zámeckém sklepení.

Venku si mohou prohlédnout jesličky s živými zvířátky ze Zooparku Zelčín, které si budou moci pohladit i třeba nakrmit. Ti odvážnější se mohou projet na koni.

Pro dospělé je připravena ochutnávka skvělých produktů z Lobkowiczkého zámeckého vinařství Roudnice nad Labem a zahřát se i svařákem či pochutnat si na různých delikatesech. A nakonec si všichni mohou zazpívat u vánočního stromu s Podřipským žesťovým kvintetem.

mar