Zaměstnanci Unipetrolu přispěli na Centrum Mělník 40 tisíci korunami

Praha, 26. února 2018 – Zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol v rámci každoroční charitativní sbírky Splněná přání, kterou podporují neziskové aktivity v místech působení Unipetrolu, letos poprvé vybírali finance také pro Centrum Mělník spadající pod Fokus Praha, z.ú. Podařilo se shromáždit téměř 40 tisíc Kč. Celkově letošní sbírka zaměstnanců skupiny v pěti lokalitách vynesla 367 tisíc Kč.

Symbolický šek v hodnotě 39 720 korun převzal za středisko Centrum Mělník a Dolní Povltaví spadající pod neziskovou organizaci Fokus Praha, z.ú. jeho ředitel Václav Vopat: „Darované peníze využijeme na rehabilitační program pro naše klienty. Většina jich nikdy nebyla na žádné dovolené, proto bychom je rádi někam vzali.“

„Jsem velice rád, že jsme tradiční sbírku Splněná přání rozšířili i do blízkosti neratovické Spolany, která se součástí skupiny Unipetrol stala teprve nedávno. Přímá a konkrétní pomoc v místě působení funguje nejlépe. Vedle té finanční také plánujeme v rámci dobrovolnického dne pomoc fyzickou. Pomůžeme s jarním úklidem a rekonstrukcí centra,“ vysvětluje Jacek Aliński, generální ředitel Spolany.

Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol se poprvé uskutečnila v roce 2011. Vybrané peníze jsou poté přispěním Unipetrolu zdvojnásobeny. Souhrnný výtěžek ze všech ročníků charitativní sbírky činí 1 598 000 Kč. Letos sbírka vynesla 367 tisíc korun. Vybrané prostředky byly rozděleny mezi pět neziskových organizací. „Naše podporované stálice jsou dětské domovy v Mostě a Kralupech a také Středisko rané péče v Pardubicích. Loni jsme spolupráci rozšířili o Centrum Kociánka v Brně a letos jsme oslovili Centrum Mělník spadající pod Fokus Praha. Pomáháme tak v okolí všech našich výrobních závodů,“ vyjmenovává Jiří Hájek, ředitel firemní komunikace skupiny Unipetrol.

Centrum Mělník a Dolní Povltaví spadají pod neziskovou organizaci Fokus Praha, která vznikla v roce 1990. Posláním organizace je podpora lidí se zkušeností s duševním onemocněním. Nabízejí komplexní komunitní péči v neústavních podmínkách. Ve svých centrech poskytuje sociální a zdravotní služby za účelem zkvalitnění každodenního života svých klientů. Organizace také klade důraz na prevenci a vzdělávání odborné i laické veřejnosti. Aktivně se podílí i na probíhající aktualizaci a implementaci Strategie reformy psychiatrické péče v České republice pod vedením Ministerstva zdravotnictví České republiky.