Velký rockový mejdan v Neratovicích

Jak jinak nazvat II. rockový ples, který vypukne ve všech prostorách zdejšího Společenského domu v sobotu 14. března od 20 hodin. A co vše na účastníky čeká? No bude to zase pěkný „nářez“. Zazní známé hity již legendární kapely v podání LUCIE REVIVAL, skupinu 5P Luboše Pospíšila snad není třeba ani blíže představovat a rozpálí to další revivalové kapely DEEP PURPLE a RAINBOIW (Rock N Roll revival z Brna) či „domácí“ neratovický Vorasband. Moderování se opět ujal nikdo jiný nežli muzikant a moderátor Rádia Beat Pepa Lábus! A to vše proběhne ve Velkém sále Společenského domu.

Avšak to není zdaleka všechno. V dalším sále kulturního domu vystoupí opět neratovická rocková kapela ELBE, složená ze studentů místních škol. Kapela vznikla v září 2015, takže letos oslaví malé výročí, avšak současná sestava se ustálila o něco později. Klasické obsazení zahrnuje bicí, baskytaru, dvě kytary a dva zpěvy. Žánrově se pohybuje převážně na poli klasického rocku a přejaté písně doplňuje vlastní autorská tvorba.Od Kyjova dorazí skupina ANOMIE, která se sice nevyznačuje žádným vyhraněným hudebním žánrem, ale zakládá si na kytarovém zvuku a přímočarosti skladeb. Má za sebou, mimo hraní v českých klubech a na festivalech, také třítýdenní hraní po klubech v Melbourne, akustické koncerty na Taiwanu, a také CD „Od nebe blíž“. Dále se představí poděbradsko-nymburská OLIVEROVA DÁLKA hrající alternativní rock.

Opět nebude chybět projekce hudebních snímků, tentokrát to budou dokumenty o neratovických kapelách a samozřejmě i hudební film v městském kině. Součástí programu je i výstava „Rockové plakáty“ ve foyeru Společenského domu.

Všichni co máte rádi tuto muziku dostavte se třeba i ve stylovém oblečení a není pochyb, že si podobně jako loni na své určitě přijde každý.

mar