Tipy na víkendové akce ll.

Ve Klech se představí voříškové a bude se létat

Voříškiáda pomůže i potřebným

Místní hasičské hřiště bude v sobotu 13. května patřit psům, koná se tam totiž voříškiáda a výstava psů bez průkazu původu. Výtěžek ze startovného, které je sto padesát korun za prvního a stokoruna za každého dalšího psa přihlášeného do soutěže, a z dobrovolného vstupného půjde na konto spolku Dočasky DeDe.

Den ve vzduchu

A další skutečně zajímavou a neobvyklou akci pořádají ve zdejší obci o den později. V neděli 14. května od 13 do 17 hodin se zde budou konat vyhlídkové lety vrtulníkem. Zájemci si budou moci vybrat dokonce z několika možností. Vyhlídkový let nad obcí Kly či nad obcí Tuhaň oba v ceně 600 Kč, anebo poněkud dražší let nad městem Mělník za rovnou tisícovku. Jelikož pilot potřebuje si sestavit přesný letový plán, tak je třeba si let zarezervovat nejpozději do pátku 12. května na tel. 315 624 468. Odlétá se z louky u pěší stezky mezi Lomem a Zábořím. Jelikož nebude chybět ani doprovodný program pro děti a nezbytné občerstvení nabízí se skutečně skvěle prožité nedělní odpoledne.

Rescue helicopter - front view

 

Tlapkou vpřed a pomůžeme

I zvířátka v útulcích potřebují pomoc. Jednou z takových možností je již druhý ročník charitativního pochodu na podporu opuštěných a týraných zvířat, která jsou umístěna v mělnickém útulku. Trasa pochodu povede, podobně jako v loňském roce, krásnou přírodou v okolí obce Malý Újezd, Jelenice. Okruh bude dlouhý 9 kilometrů a je tak vhodný nejen pro rodiny s pejsky, ale také s dětmi. A pokud někteří svého čtyřnohého kamaráda nemají, ale chtěli by se s ním projít, mohou si jej „vypůjčit“ právě z útulku. A možná dojde i k tomu, že s ním odejde i domů. V cíli všechny čeká občerstvení, doprovodný program i pásmo soutěží pro děti. Takže v sobotu 13. května ve 13 hodin „tlapkou vpřed“!

malý újezd-pejsci1

 

Bude se závodit „O Vodolskou kapku“

Komise pro volnočasové aktivity ve spolupráci s městem Odolena Voda pořádají 6. ročník cyklo-turistického dne „O Vodolskou kapku“. Akce se koná v sobotu 13. května a sraz účastníků je od 9 hodin u Klubu Aero. Odtud povedou trasy v délce 6, 15 a 25 kilometrů pro pěší turisty a cyklisté se mohou vydat až na 50 kilometrovou cestu. Cíl bude v 18 hodin u místní sportovní haly. Všechny trasy vedou po okolí Odoleny Vody. Na každého účastníka čeká malá odměna za sportovní výkon.

odolena voda-kapka1 odolena oda-kapka2

 

 

 

 

 

BM