Společnost Mitsubishi rozšiřuje ve Slaném výrobní závod

Dnes se v areálu společnosti Mitsubishi Electric Automotive Česká republika (MEAC) ve Slaném, uskutečnil slavnostní ceremoniál pokládání základního kamene nové výrobní haly společnosti. Ta by měla stát do konce letošního roku.

Slavnostní ceremonie se uskutečnila za účasti senior vice-prezidenta mateřské společnosti Mitsubishi Electric Company (MELCO) a prezidenta & CEO divize Automotive Equipment Group, pana Isao Iguchiho, prezidenta společnosti MEAC, pana Shigeru Shiroyama, a dalších hostů včetně japonského velvyslance v České republice pana Kaoru Shimazaki. Za českou stranu byli přítomni: poslanec Parlamentu ČR pan František Petrtýl, náměstek ministryně pro místní rozvoj pan David Koppitz, náměstek ministra životního prostředí pan Vladislav Smrž. Město Slaný reprezentovali pan starosta Martin Hrabánek a pan místostarosta Radek Vondráček.

Celková investice v našem městě dosáhne téměř 2 miliard během následujících 3 let. Nová výrobní a skladová hala přinesou jedinečnou, moderní a vysoce sofistikovanou technologii nejenom do našeho regionu. Zároveň budou vytvořeny pracovní pozice pro kvalifikované pracovníky zejména technického vzdělání.

Nejvyšší management společnosti zúčastněným hostům více přiblížil celkový záměr rozšíření závodu a odtajnil produkty, které budou ze Slaného putovat do celého světa. „Výrobní zařízení, které vznikne, bude určeno pro výrobu jedinečného integrovaného startéru a generátoru (ISG) pro automobilový průmysl“ sdělil prezident MEAC pan Shiroyama. Víceprezident společnosti pan Iguchiho dodal „Díky inovativnímu designu ISG vznikne produkt s výrazně nižšími emisemi, vyšší účinností, umožňujících užití lehčích motorů a jejich tichý start“.

Trvalou podporu státu v oblasti inovací vyzdvihl náměstek ministryně pro místní rozvoj pan David Koppitz, který s rozšířením výroby dále očekává vznik multiplikačního efektu prostřednictvím zapojení lokálních dodavatelů do dodavatelského řetězce.

Pan poslanec Petrtýl, a zároveň zástupce Středočeského kraje, zdůraznil fakt, že se ve Středočeském kraji nachází množství vědecko-výzkumných a inovativních center světové úrovně. Zároveň si položil řečnickou otázku „Kde jinde by se měl nacházet tak vysoce sofistikovaný produkt automobilového průmyslu společnosti Mitsubishi, než ve Slaném, kde vznikla tradice výroby baterií a elektrických článků ve 20. letech 20. století“.

Kromě samotné výroby podporuje společnost také vzdělávání v našem městě a to dlouhodobě. Zejména podpora technických oborů je pro nás aktuálně velice důležitá a potřebná“ kvitoval starosta Hrabánek záměr koncernu.

V závěru své řeči dále neopomněl zdůraznit zejména dobré vztahy s japonským investorem Mitsubishi od jeho vstupu do našeho města před devatenácti lety „Hlavní město je to, v němž žiješ – japonské přísloví, které charakterizuje vztah společnosti Mitsubishi k našemu městu“. V závěru svého projevu pan starosta připomněl, že právě Dny japonské kultury odstartovaly jako první v roce 2002 již tradiční a velice oblíbenou kulturní akci v našem městě s cílem přiblížit lidem v regionu odlišné zvyky a tradice cizích kultur.