V recitálu Slávka Klecandry zazní žalmy i jiné písně

Evangelický sbor ve Mšeně pořádá setkání s další hudební osobností. Slávek Klecandr se na hudební scéně pohybuje již od roku 1969 kdy působil jako baskytarista v Orchestru B. Bečičky. Později hrál v undergroundové kapele Bílé světlo, nejprve jako baskytarista, od roku 1978 jako kytarista.

Vystupoval i v dalších kapelách jako například Andromeda nebo Neon. V roce 1982 vzniká skupina Prostor, kde je repertoár tvořen výhradně Klecandrovými skladbami a která se dostane až do finále Beat Salonu do Prahy. V roce 1985 se Prostor rozpadá a vzniká bezejmenná skupina, která se schází na faře v Třebechovicích pod Orebem a tajně vystupují na evangelických farách po celé republice. Její repertoár tvoří Slávkem zhudebněné biblické žalmy, které se později stávají i základním repertoárem Oborohu, který vzniká v roce 1988, a náplní jeho prvních dvou alb. Další alba Oborohu – Kámen, Marah a Nocí mořem obsahují převážně Slávkovy písně. Rovněž vydal sólové album Protější břeh, na kterém spolupracoval s celou řadou muzikantů jako například s Blankou Táborskou, Ivem Viktorinem, Karlem Markytánem, Vlastou Redlem, Ditou Zangeovou, Petrem Vavříkem a se svým bratrem Václavem Klecandrem taktéž členem Oborohu. Kromě koncertů s Oborohem vystupuje také samostatně. Jeho sólové vystupování mu, na rozdíl od hraní s kapelou, umožňuje volný repertoárový pohyb, ať už jde o žalmy nebo o písně s vlastními texty. Jejich společným jmenovatelem je však vždy člověk a jeho duchovno.

O tom se bude možno přesvědčit již tuto sobotu 30. září od 19 hodin, kdy jeho písně zazní mšenským evangelickým kostelem.

mar