Přechod Nanga Dubá – Nedvězí začne v údolí Liběchovky

V sobotu 27.ledna 2018 pořádají mělničtí turisté již 43.ročník tradiční zimní akci přechod Nanga Dubá- Nedvězí. Letos si budou účastníci vybírat ze třech doporučených tras. Nejdelší na 15 kilometrů začíná v Tupadlech, kratší na 12 kilometrů startuje v Chudolazích a nejkratší dlouhá 9 kilometrů začíná v Zakšíně. Ke samozřejmě možné vybrat si svou trasu.

Služba v nadmořské výšce 458 metrů na vrcholu Nedvězí bude od 10,30 do 12 hodin. Každý, kdo v uvedenou dobu dorazí obdrží odznak akce, diplom a otisk vrcholových razítek. Odměnou je i nádherný výhled na České středohoří, Housecké vrchy, Ralsko a část Lužických hor. Při dobré viditelnosti zahlédneme i televizní vysílač na Ještědu. Z vrcholu budou účastníci pokračovat do Střezivojic, kde v hospůdce Bouda akci zakončíme. Odjezd autobusu bude ve 14 hodin.

Na závěr důležité informace. Firma, která nám od roku 1993 zajišťovala bez problémů dopravu, letos nám nemůže vyhovět. Dopravce, který pojede letos, má zájezdové autobusy, kde není možné vozit stojící cestující Kapacita autobusu je 52 míst. Zájemci o tradiční akci hlaste se prosím předem na telefonní číslo 608 082 401.

Odjezd autobusu je v uvedený den v 8,30 hodin od mělnického vlakového nádraží.

Jan Soukup