Sita zazpívá blues i v mělnické kavárně

Po dvou poměrně náročných snímcích se tentokrát promítání v Želvím doupěti ponese v odlehčeném duchu. Na programu bude totiž americký animovaný hudební film „Sita zpívá blues“.

Jedná se o moderní převyprávění příběhu indického Rámájany režírované, animované a produkované Ninou Paleyovou. Více stylů animace, tři stínové loutky zprostředkovávající starověkou tragédii i moderní komedii a písně Annete Hanshawové spolu vypráví věčný příběh o rozchodu. Snímek vyjadřuje humorný nadhled a nápaditou konfrontaci se západním světem jednak tím, že v jedné linii vyprávění Sita zpívá jazzové písně z 20. let, a jednak paralelním příběhem americké manželské dvojice ze současnosti, na kterém režisérka líčí, že ženy to s muži neměly snadné v minulosti a nemají to snadné ani dnes.

Bohyně Sita žije v odloučení od svého milovaného manžela a pána Ramy. Nina je animátorka, jejíž manžel se odstěhuje do Indie a pak se s ní rozejde po emailu. Oba příběhy starodávné tragédie a moderní komedie vyprávějí tři zábavné loutky. Kromě hudby a dějového obsahu je i skutečnou pastvou pro oči. Tak není náhodou, že snímek získal řadu cen na festivalech po celém světě.

A tak tuto neděli 29. října v obvyklou dobu 18.30 bude zde možno shlédnout tento „bláznivý“ film, který je zcela oproštěn od všech strastí naší každodennosti.

mar