Pozvánka na Mělnický hrozen

V sobotu 24.června 2017 pořádají mělničtí turisté již 34. ročník dálkového a turistického pochodu Mělnický hrozen. I tento rok si budou účastníci vybírat z pěti pěších a dvou cyklotras. Pěší trasy jsou dlouhé od 10 do 50 kilometrů. Nejdelší z nich vychází z mělnického vlakového nádraží a vede přes Chloumek k rybníku Harasov. Od něj vystoupá na skály a pokračuje nad Kokořínským dolem k hostinci U Grobiána .Pokračuje do vsi Kokořín a kolem hradu sestoupí na Dolinu. Z ní se vrací po Máchově cestě do vsi Lhotka. Ze Lhotky pokračuje po žluté značce kolem skalního bytu do cíle v Blatecké hospodě. Trasa na 36 kilometrů jde spolu s nejdelší trasou kolem rybníku Harasov do Kokořínského dolu a jím se vrací do vsi Lhotka a kolem skalního bytu do cíle. Trasa na 25 kilometrů vede k rybníku Harasov a odtud po Máchově cestě do Lhotky a dál do cíle .Pěší trasa na 14 kilometrů vede po červeně značené Máchově cestě do Lhotky a zpět se vrací po žluté značce do cíle. Všechny trasy vedou kolem skalního bytu ve Lhotce a tak si jeho prohlídku nenechte ujít. Nejkratší pěší trasa na 10 kilometrů vede hořínským parkem k plavebním komorám. Z nich je hezký pohled na mělnický zámek a chrám svatého Petra a Pavla.

Cyklotrasa na 40 kilometrů vede z Mělníka proti proudu říčky Pšovky do Lhotky a dále Kokořínským údolím ke hradu Kokořín.Delší cyklotrasa na 70 kilometrů zavede účastníky pod mšenské a jestřebické Pokličky.

Každý, kdo absolvuje zvolenou trasu získá v cíli kovový odznak akce,letos ve vínové barvě, diplom a sladkou odměnu.

Na závěr důležité údaje. Start pochodu je v sobotu 24.června 2017 od 6,30 do 10 hodin na mělnickém vlakovém nádraží. Cíl je v Blatecké hospodě do 18 hodin. Na procházku letní Kokořínskem a hezkým okolím Mělníka zvou mělničtí turisté.

Jan Soukup