Policisté odhalili cizince pracující bez povolení či dokladů

Provinilcům hrozí vyhoštění z Česka, další kontroly budou pokračovat.

Cizinecká policie v uplynulých dnech spolu s pracovníky Inspektorátu práce uspořádala bezpečnostní akci zaměřenou na kontrolu zahraničních pracovníků a jejich pracovních povolení. Zúčastnili se jí také odborníci z oddělení dokladů a specializovaných činností v pražské Vinoři jakožto největší policejní odborníci na padělané doklady v kraji.

„Na Mělnicku jejich pozornosti neunikl areál jedné z firem v Lužci nad Vltavou,“ uvedla mluvčí mělnických policistů Markéta Johnová. Policisté ve firmě zkontrolovali téměř tři desítky osob. „Čtyři cizinci předložili cestovní doklad, podle něhož byli ztotožněni, a víza sousedního státu Evropské unie. Pracovní povolení nebo povolení k zaměstnání však ani jeden z nich neměl,“ konstatovala Johnová.

Dokladem členského státu EU, na jehož základě by již nebylo potřeba dalšího povolení k zaměstnání, se prokázal další cizinec. „Doklad však jevil známky padělání,“ prohlásila Johnová. Že se skutečně jedná o padělek, prokázala na místě přivolaná hlídka specialistů z oddělení dokladů, jež si doklady převzala k dalšímu odbornému zkoumání. „Cizinec na místě přiznal, že je doklad padělaný a předložil policistům platný cestovní pas, podle kterého mohl být ztotožněn,“ řekla Johnová.

S pěticí cizinců policisté zahájili správní řízení ve věci správního vyhoštění z území smluvních států EU. „Poslední z nich je navíc podezřelý z přečinu padělání a pozměňování veřejné listiny,“ dodala mluvčí, podle níž podobné rozsáhlé bezpečnostní akce budou pokračovat.

red