Policisté v lovecké sezoně kontrolují myslivce i jejich zbraně

Stovky lovců i jejich zbraní v zkontrolovali v uplynulých týdnech mělničtí policisté. Kromě zbraní se zaměřili také na alkohol – u žádného z kontrolovaných lovců jej však při dechové zkoušce nezjistili.

Mluvčí mělnických policistů Josef Houžvic uvedl, že policisté z odboru služby pro zbraně a bezpečnostní materiál středočeského krajského ředitelství policie zkontrolovali 5. listopadu 184 lovců a jejich zbraní, u 110 účastníků lovů včetně dechové zkoušky na alkohol.

O týden později zkontrolovali dokonce 360 lovců a jejich zbraní. „Ani při těchto kontrolách závady zjištěny nebyly,“ uvedl Houžvic.

Policisté upozorňují na nebezpečí, která lidem při mysliveckých honech hrozí. „V průběhu honu je velmi důležité dodržovat veškerá bezpečnostní pravidla související jak s používáním zbraní, tak i dodržování pravidel k ochraně života, zdraví a majetku,“ připomněl Houžvic.

„Přes veškerá opatření každý rok dochází ke zraněním nejen samotných účastníků honů, ale i ke zranění náhodných osob. Policie ČR proto upozorňuje občany, aby se zbytečně nevystavovali možnosti střelného poranění a nevcházeli na místa, kde probíhají hony a uposlechli pokynů pořadatele honu,“ dodal Houžvic.

jnd