Novým starostou Kralup nad Vltavou je Marek Czechmann (za STAN)

Kralupy nad Vltavou (Mělnicko) 31. října (ČTK) – Novým starostou Kralup nad Vltavou je Marek Czechmann (za STAN), místostarosty jsou Libor Lesák (ODS) a Vojtěch Pohl (Kralupy Nová Vlna). Rozhodli o tom zastupitelé na dnešním ustavujícím jednání. Koalice vítězného hnutí STAN s ODS a Novou vlnou má 15 mandátů v jednadvacetičlenném zastupitelstvu. Dosavadní starosta a senátor Petr Holeček (STAN) se před volbami rozhodl, že už město vést nechce.

„Budu se snažit, abych ve své práci navázal na svého úspěšného předchůdce Petra Holečka, za jehož působení byla postavena nová radnice a výrazným způsobem se rozpohybovala výstavba centra města. Jsem velice rád, že budu moci ve funkci starosty spolupracovat nejen s osvědčenými kolegy, ale i s těmi mladšími, kterých je v zastupitelstvu města hned několik,“ uvedl na dnešním jednání Czechmann.

STAN obsadí v sedmičlenné radě dvě místa radních a pozici starosty, oba další členové koalice každý po funkci místostarosty a radního. Radními se dnes stali Marek Škabrada (za STAN), Ivana Pacholíková (za STAN), Petr Listík (ODS) a Vladimír Vymětalík (Kralupy Nová Vlna). Zastupitelé také ustavili finanční a kontrolní výbor: předsedou kontrolního výboru byl zvolen Tomáš Pekárek (ANO) a předsedou finančního výboru Ivan Ottis (za KSČM a nezávislé kandidáty).

Ve městě zvítězilo ve volbách hnutí STAN téměř s 29 procenty hlasů a šesti mandáty v jednadvacetičlenném zastupitelstvu. Druhá skončila ODS s 22 procenty a pěti mandáty. Po čtyřech křeslech v zastupitelstvu mají ANO a Kralupy Nová vlna, dva mandáty má KSČM s nezávislými kandidáty.

Sandra Bejšáková dr

FOTO: FB – Město Kralupy nad Vltavou