Mělník: Ulice U Cihelny a Krombholcova budou uzavřeny a další

Ulice U Cihelny a Krombholcova budou uzavřeny

Od pondělí 10. května až do neděle 23. května bude zcela uzavřena ulice U Cihelny, následně bude částečně uzavřena od pondělí 24. května do neděle 30. května ulice Krombholcova. Objízdná trasa úplné uzavírky bude po místní komunikaci Krombholcova, Dvořákova, Pražská, Oldřicha Wenzla a Nemocniční.

V květnu se uzavře i Kokořínská

Ulice Kokořínská bude zcela uzavřena od pondělí 10. května v úseku od konce Mělníka až na konec Chloumku. Správcem této komunikace je Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje a na tento termín naplánovala generální rekonstrukci tohoto úseku, který byl v dezolátním stavu. Úplná uzávěru je nutná především kvůli příčným prasklinám ve vozovce, které není možné kvalitně opravit za kyvadlového provozu řízeného semafory. Navíc úplná uzávěra umožní zkrácení času prací na polovinu doby.

Vila Karola má svého zhotovitele

Radní na svém zasedání schválili vítěze výběrového řízení pro rekonstrukci Vily Karola. Bude to stavební firma Guttenberg. Náklady na opravu jsou vyčísleny na 8 409 320 Kč. Jakmile doběhnou odvolací lhůty, bude možné podepsat smlouvu a zahájit práce, které budou trvat zhruba jeden kalendářní rok. Potom bude Vila Karola připravená pro potřeby mělnické základní umělecké školy.

Nový povrch mají Jugoslávská, Polní a Příčná

Byla dokončena rekonstrukce ulic Jugoslávská a Polní, kde v loňském roce Vodárny Kladno Mělník prováděly rekonstrukci vodovodního řadu, a město Mělník provedlo finální opravu povrchu komunikace v celé šíři. Ulice mají nové obrubníky a celkové náklady se vyšplhaly na 1 815 357,16 Kč včetně DPH. A zároveň byla dokončena oprava ulice Příčné, kde město Mělník z vlastní iniciativy zrekonstruovalo povrch.

Oranžové přechody budou ve Fibichově ulici

Během května se začnou realizovat nové oranžové přechody ve Fibichově ulici, na které město získalo v minulosti dotaci. Vítěznou nabídku podala firma Hlinecký za 133 000 Kč. Další přechody budou následovat a vedení města bude brát v potaz i návrhy občanů, které byly doručeny na radnici.

Zastávka u polikliniky bude prodloužena

V nejbližší době dojde také k úpravě další autobusové zastávky v Mělníku. Tentokrát to bude stanice u polikliniky ve směru na Prahu, kde je příliš krátká nástupní hrana a cestující vystupují do zeleně. Dojde tak ke zpevnění povrchu. Stávající vzrostlá bříza nebude poničena, ale naopak její kořenový systém bude ochráněn plastovou pochozí rohoží umožňující plné zasakování vody.

Zdroj: Město Mělník