Na koupališti se sešli příznivci zdravého životního stylu

První červnovou sobotu se na mšenském koupališti uskutečnila tradiční akce, jenž se koná každoročně na počátku léta. Nejprve bylo slavnostní zahájení koupací sezony „První koupání“, druhou část tvořil již tradiční humanitárně – sportovní „Běh naděje“. Hlavním posláním tohoto běhu je propagace zdravého stylu a prevence proti rakovině. V krásné krajině Kokořínska byly připraveny trasy, z nichž si mohl vybrat každý podle svých schopností i zájmů. Zvolenou trasu tak nebylo nutno uběhnout, byl povolen jakýkoli druh aktivity jako například volná chůze, jízda na vozíku či s kočárkem. Ve třetí části akce se běželo, ale tentokrát již na čas – ve 14 hodin odstartoval 3. ročník přespolního běhu s názvem „Mšenská desítka“, který je prvním závodem seriálu Přebor Mšenska.

V průběhu celého odpoledne mohli návštěvníci v rámci Dnů zdraví navštívit zdravotníky, kteří jim změřili tlak a předvedli ukázky první pomoci.

Odpoledne bylo zakončeno v 17 hodin hudebním programem. Zde vystoupil saxofonista Jan Karez a klavírista David Bidlo, který předvedl mix jazzových a populárních písní českých i světových autorů.

mar