„Můj nejlepší kamarád“ se představí ve Štětí

Tak se jmenuje hra, kterou v prostorách zdejšího kina ve čtvrtek 23. listopadu od 19 hodin uvede soubor pražského divadla V Rytířské. Jedná se o inteligentní, důvtipná a vynalézavá situační komedii plnou nečekaných situací o nejlepších přátelích.

Bernard a Phillippe jsou sice blízcí přátelé, ale přesto naprosto rozdílní. Bernard pracuje na skvělém postu v rodinném podniku své ženy Nelly, zároveň doplácí na svou vášeň sukničkáře. Svou milenku dokonce přivede do jiného stavu. Kdyby se o tom dozvěděla jeho manželka, přišel by o všechno. Proto požádá o pomoc svého kamaráda Phillipea, dobráka od kosti, který žije spořádaně se svou přítelkyní Alicí a nemá peněz nazbyt. Tím se roztáčí vynalézavý kolotoč situací a zápletek, na jehož konci není vůbec jisté, zda se Phillippeovi nezhroutí jeho vztah s Alicí a zda Bernardovi všechny jeho lži neprojdou…

Komediální archetyp hravého lháře, který se dokáže vykroutit i ze zdánlivě bezvýchodných situací a vymýšlí si s takovou intenzitou, jako by to byl skutečně zažil, migruje světovou dramatikou od antiky přes Alarcóna, Corneille, Goldoniho až právě po Érica Assouse, který tuto komedii napsal v roce 2011.

V hlavních rolích se představí Aleš Háma, Petr Motloch, Tereza Kostková, Nela Boudová a Michaela Sejnová.

mar