„Melouni“ zahrají originální aranže světových kytaristů

V pátek 11. května do mělnického klubu tentokrát zavítá kytarové duo, jehož členové jsou známí z dalších hudebních formací.. Kytarista a zpěvák Yo-Yo Bandu Mirek Linhart a Lukáš Zíta z kapely Špinaví Lůzři, jenž se zde již představila a na podzim se sem opět chystá.

Mirek Linhart již v sedmnácti letech se stal členem této známé hudební formace a později společně s bratry Tesaříky tvořil její trio. Vedle toho od devadesátých let se věnuje též studiové práci s různými dalšími interprety a skupinami jako kytarista, zpěvák a producent. V některých případech tato spolupráce přerostla i rámec pouhého hostování. Z nich možno jmenovat funkovou formací Žáha či koncertoval s Lenkou Filipovou. Na počátku roku 2012 využil Mirek nabídku zaujmout právě uvolněný post kytaristy v kapele 5P Luboše Pospíšila, se kterou pravidelně vystupuje. Na podzim 2013 začal též koncertovat s právě obnovenou kultovní kapelou 80.let Dr.Max.

A Lukáš Zíta, mimochodem i vítěz kytarové soutěže časopisu Muzikus „Guitarfest 2001“ v kategorii rockový žánr, kde získal i cenu diváka. A právě zde se poprvé setkal s Mirkem Linhartem, jenž zasedal v porotě. Od devadesátých let objevoval v pražských klubech s se skupinami Sade Revival a Corpus Delicti. Avšak vystupoval i samostatně jako písničkář. A v roce 2011 vznikla výše zmíněná skupina Špinaví Lůzři.

S Mirkem dali dohromady společný repertoár a pod názvem „Melouni“, který vznikl dle jejich tvrzení nejen podle vzhledu členů. Zabývají se společnými aranžemi skladeb takových kytaristů jako jsou Jeff Beck, Brian Setzer, Mark Knopfler, Bob Dylan, Jimmy Hendrix či Paul Simon. Ale hrají i vlastní skladby

V Mydlárně zazní jak jejich tragikomické písně většinou o ženách, jako je „Jsem starej jezevec“, „Manželská nevěra“ ale i zamyšlená píseň Yo-Yo bandu „Listopad“. Dále výše zmínění „klasikové“ vše ve vlastních netradičních akustických verzích a v originálních úpravách.

Není žádných pochyb, že to bude další ze skvělých večerů v tomto klubu.

mar