Mělnickým náměstím opět zazní „piáno blues“

Po skvělém vystoupení skupiny Blue Mood s kytaristou a zpěvákem Michalem Benešem zahraje před barem Díra další hudební formace, jenž mělnickým posluchačům tohoto žánru není třeba ani představovat. Tomáš Homuta Trio je zde totiž pravidelným hostem.

Tomáš je velmi osobitým bluesovým pianistou, hráčem na varhany Hammond a foukací harmoniku. Zároveň je také organizátorem festivalu Taste off… jehož třetí ročník zde proběhl koncem června a právě toto trio bylo jedním z účinkujících. Dvakrát navštívil New Orleans kde slavil úspěch se svou hrou na piano a zmíněné varhany. Pravidelně vystupoval v prestižním B.B.Kings Blues Clubu s kapelou Keith Stone Band, nebo každý den sám na piano v klubu Rare Form. Vystupuje v prestižních pražských klubech a mělničtí si jej mohou v současné době poslechnout při pravidelných středečních koncertech v coffee-baru Donnie Brasco. V této formaci dále vystupuje soulová zpěvačka Vlaďka Svobodová a saxofonista David Fárek.

Vlaďka je jednou z nejvýraznějších zpěvaček stylu rhythm & blues a soulu. Působila například jako frontmanka v jedné z nejosobitějších kapel české pop-rockové scény, skupiny Laura a její tygři. V té době se postupně začala objevovat i jako doprovodná vokalistka a svými vokály přispěla třeba k písničkám Janka Ledeckého, Ivana Hlase, Anny K. nebo i k muzikálu Dracula.

A saxofonista David Fárek je členem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, dvou divadelních orchestrů, několika menších „klubových“ uskupení a má rovněž bohaté zkušenosti jako bigbandový hráč. Hostuje rovněž v Big Bandu Felixe Slováčka s nímž doprovázel například muzikál „Miss Saigon“. Toto seskupení se orientuje převážně na rhythm & bluesovou hudbu a přebírá skladby od takových interpretů, jako je např. Luckey Peterson, John Mayall, Eric Clapton, ale hraje také i více známou klasiku, jako je např. Tina Turner, Rolling Stones, Beatles.

No a jak se stalo tradicí při těchto setkáních, bude zde i opět host. A tím nebude nikdo jiný nežli výše zmíněný kytarista Michal Beneš. Takže se opět můžeme těšit na skvělé hudební setkání v mělnickém podloubí.

mar