Libiš nepřivezla body, Neratovice zastavily sérii porážek

Libiš dvakrát vedla, přesto nepřivezla ani bod

Fotbalisté Sokola Libiš zajížděli ve 24. kole krajského přeboru do Nového Strašecí, kterému měli co vracet,. Na podzim totiž doma podlehli 2:3. Jenže stejným výsledkem skončil zápas i v Novém Strašecí a zase pro domácí, přestože Libiš dvakrát vedla. Nakonec ale pro ni nezbyl ani bod.
O vedení Libiše se ve 29. kole postaral Dušek a vedení 2:1 vrátil Libiši v úvodu druhého poločasu Stibor. Jenže domácí už po jedenácti minutách opět vyrovnali. Přesto od vstřelení druhého gólu byla Libiš aktivnější, na hřišti působila fotbalověji, ale štěstí při  šancích ji opustilo. Naopak to byl v 63. minutě domácí Kaválek, který poslal Nové Strašecí poprvé do vedení. A jak se ukázalo byl to i vítězný gól.

So Nové Strašecí – Sokol Libiš 3:2
Branky:
41. a 63. Kaválek, 57. Trnka – 29. Dušek, 46. Stibora. Rozhodčí: Tvaroh. ŽK: Krupička, Trnka – Pešek, Turek, Šobr, Prieložný. ČK: Pešek. Poločas: 1:1.

Ostatní výsledky 24. kola krajského přeboru: Klíčany – Lhota 4:3 (1:2), Sp. Příbram – Semice 2:1 po pen. (0:0), Hvozdnice – Poříčany 5:3 (2:2), Rejšice – Nespeky 3:4 (1:2), Tuchlovice – Kutná Hora 2:0 (1:0), Beroun – Slaný 4:0 (2:0), Poříčí n. Sáz. – Horky n. Jiz. 1:0 (0:0).

Neratovice zastavily sérii porážek, i když čtvrtá v řadě byla na spadnutí

Tři porážky a inkasovaných devět gólů, to byla bilance fotbalistů FK Neratovice Byškovice v posledních třech kolech. I v sobotu je čekal na domácím hřišti nesnadný úkol. Soupeřem totiž byl druhý Český Brod, který po delší přestávce stále usiluje o návrat do ČFL. A v Neratovicích začal dobře.
Neratovičtí proti soupeři v žádném případě nebyli odevzdaným soupeřem, vytvářeli si i šance, ale byl to Český Brod, který šel ve 30. minutě do vedení. V té chvíli mu narostla křídla, vytvořil si tlak a v poslední minutě úvodního poločasu přidal druhý gól.
Do druhé části zápasu nastoupily Neratovice s odhodláním aspoň vyrovnat a vynutit si tak penaltový rozstřel. Přes zlepšenou práci obrany se už Český Brod nedostal, naopak Neratovice se snažily stále více o vstřelení gólu, ale dlouho se to nedařilo. Povedlo se to až Vorasickému v 83. minutě. Tlak domácích rostl a přišlo i vyrovnání. Až v nastaveném čase se opřel do míče Škarecký, který zajistil Neratovicím bod. Penaltový rozstřel, to už je loterie, ale i v tomto případě se štěstí přiklonilo na stranu Neratovic, které byly úspěšné čtyřikrát zatímco Český Brod jen třikrát. Vzdáleně tak prohraný zápas nakonec přinesl dva body, které si Neratovice za odvahu zasloužily.

FK Neratovice Byškovice – SK Český Brod 3:2 po penaltách
Branky:
83. Vorasický, 90+2 Škarecký – 30. Makovský, 45. Jindřich. Rozhodčí: Kovářová. ŽK: Kozák, Kokoška, Šulc, Regner, Škarecký, Ďurinda, Vorasický – Suk, Fikejz. Poločas: 0:2. Penalty: 4:3.

Ostatní výsledky 24. kola divize B: Rakovník – Meteor Praha 1:2 (1:1), Hrobce – Souš 1:5 (0:4), Kladno – Hostouň 2:4 (0:1), Česká Lípa – Motorlet Praha 1:2 (0:0), Úvaly – Chomutov 2:1 po pen. (1:1), Ostrá – Velvary 1:2 (0:0), Nový Bor – Louny 1:0 (1:0).

1. Velvary                                               24  18  0  4    2  43:16  58
2. Český Brod                                        24  15  2  1    6  52:29  50
3. Hostouň                                             24  15  1  2    6  48:25  49
4. Motorlet Praha                                   24  13  3  2    6  48:30  47
5. Kladno                                               24  12  4  1    7  42:26  45
6. Souš                                                  24  12  3  2    7  50:35  44
7. Ostrá                                                 24  12  1  4    7  43:26  42
8. Úvaly                                                 24    9  6  2    7  34:31  41
9. FK Neratovice Byškovice                  24  11  2  3    8  45:38  40
10. Chomutov                                          24    8  3  5    8  41:35  35
11. Meteor Praha                                    24    9  3  1  11  40:40  34
12. Louny                                                24    8  4  1  11  38:37  33
13. Rakovník                                           24    6  1  4  13  27:39  24
14. Česká Lípa                                        24    6  1  1  16  22:51  21
15. Hrobce                                              24    2  1  1  20  20:84    9
16. Nový Bor                                           24    1  0  1  22  12:63    4