Fotbalový přebor Mělnicka byl napínavý až do úplného závěru

Byl to fotbalový ročník 2016-2017, který byl naproti těm předchozím výjimečný v tom, že v něm startovalo šestnáct mužstev. Šlo o „pokus“, který mnozí před výkopem považovali za neúspěšný. Podle našeho názoru se však ukázal opak pravdou. Elitní soutěž Mělnicka v kopané tak byla napínavá od prvního do závěrečného 30.kola a to jak nahoře v souboji o přeborníka regionu, tak i dole o to, kdo se bude muset s OP minimálně na rok rozloučit.

Co uvést k bitvě o „zlato“?

Rozhodně to, že po 27.kole měl vojkovický SK k dobru na podzimního půlmistra SK Viktorie Všestudy čtyři body a mnozí z fanoušků nepochybovali, že svěřenci trenéra Josefa Košťála až do závěrečného kola své vedení nepustí a nemýlili se. Když jsme se v průběhu ročníku vojkovického kouče zeptali co kdyby se po létech naskytla možnost návratu do kraje, tedy do B.třídy: „Nechci se opakovat, to není otázka na mě, ale pro vedení klubu. Hrát dnes krajskou soutěž není za drobné. Osobně bych se však postupu nebránil!“

Všestudští měli v této otázce jasno a sice, že B.třídu by brali všemi deseti. Nicméně právě při odvetě za podzim podlehli v derby svému největšímu soupeři z Vojkovic 2:0 a ten je odsunul na druhou příčku. Když už se zdálo, že Vojkovičtí své vedení nepustí, stalo se v 28.kole něco, s čím ani realizační tým lídra nepočítal. Tým se musel spokojit po remíze 2:2 a po následné prohře v penaltových rozstřelech v Horních Počaplech s pouhým bodem! Z toho měli skalní příznivci OP radost, protože sledovali souboj o prvenství do samotného závěru. Přestože Všestudští v posledním 30.kole doma rozstříleli Dolní Beřkovice 6:0, Vojkovičtí nezaváhali a po vítězství 4:0 v Obříství mohli začít slavit titul přeborníka OP!

Umístění dalších mužstev OP pak nebylo žádným překvapením. Jejich postavení v tabulce odpovídá realitě, možnostem a kvalitě stávajících kádrů. Kde to ale vřelo do posledního kola, to bylo samotné dno tabulky. Tam to sice měly už dlouho předem spočítané celky LIAZu Vehlovice a AFK Veltrusy, ale dalším sestupovým místům se chtělo vyhnout hned kvarteto celků a to TJ Řepín, Sokol Dolní Beřkovice, FK Pšovka Mělník B a FC Lobkovice. Nakonec do 3.třídy doprovodí Veltrusy a Vehlovice Řepín.

„Pakliže jsme se zachránili, musíme se vážně zamyslet nad kvalitou tréninků, které podle mého názoru nestály za moc! A to neberu v potaz malou účast na nich. Něco podobného se nesmí příště opakovat. Záchrana v OP je důležitá, ale to by pro kabinu ani realizační tým nemělo znamenat uspokojení. Opak by měl být pravdou,“ nešetřil svou kritikou mužstvo Sokola Dolní Beřkovice jeho předseda Emil Vašíček. Narážel mimo jiné na fakt, že v silách relativně solidního kádru bylo mnohem lepší umístění než boj o setrvání v OP!“ „S názory šéfa mohu jen souhlasit. Přestože jde jen o amatérskou kopanou, tím spíš by měly v kolektivu panovat dobré vztahy a smysl pro reprezentaci klubu,“ přidal svůj komentář jeden z trenérů Petr Štěpánek, když jeho kolega Kaňka se snažil mužstvu pomáhat přímo v akci.

Co ještě dodat ?

Snad jen přání, aby se i v příštím ročníku OP hrál stejně dobrý, ne-li lepší fotbal než v tom právě skončeném!

(str)