DIVADLO RADKA BRZOBOHATÉHO (DRB) V DOBĚ KORONA

Koronavirus sice zavřel bránu divadla, ale protože je prokázáno, že smích (mimo jiné) zlešuje imunitu, připravilo pro nás divadlo na svém facebooku program online. Pořady DRBu můžeme denně „zobnout“ jako prevenci.

Pohádky pro nejmenší

Každý den v 19:30 najdete na facebooku Divadla Radka Brzobohatého video pohádku pro děti (některé jsou přímo nahrané, jiné přesdílené z živého vysílání z profilů jednotlivých herců). Pohádkáři a pohádkářky se střídají. Od Milana Enčeva (a jeho Karkulka určitě vejde do dějin) převzala štafetu principálka a herečka Romana Goščíková, vyprávět se chystají pravidelně i Anna Kulovaná, Lukáš Burian a další osobnosti divadla.

Filmostop s Janem Rosákem

Každou neděli v 19:30 se na facebooku divadla DRBu děje naprosto neuvěřitelná věc. Vrátila se obdoba slavného pořadu Videostop. V přímém přenosu, který moderuje legendární Jan Rosák, se vždy utkají tři osobnosti z divadla. Nechybí ani známá znělka nebo doplňující otázky, kterými se soutěžící nechají nebo nenechají zmást. „To byl pro nás trochu oříšek, kdo bude otázky dávat, ale nakonec na řešení přišla moje žena, která se uvolila dělat tuhle doplňující nápovědu a ještě se při tom oblékla za CML – centrální mozek lidstva, který jsme si vypůjčili ze seriálu Návštěvníci,“ usmívá se Jan Rosák. „Moc nás to všechny baví, zpětnou vazbu od publika máme pozitivní, a tak pokračujeme dál. Byl bych si to nikdy nepomyslel, čeho se Videostop dočká. Vždyť když jsme v osmdesátých letech začínali, ještě ani neexistovaly mobilní telefony. A teď vysíláme živáky na internetu.“

https://www.facebook.com/divadloradkabrzobohateho