ČSAD Střední Čechy koupilo 10 busů na CNG, nákup dalších 14 chystá

Mělník 23. ledna (ČTK) – ČSAD Střední Čechy koupilo deset autobusů na stlačený zemní plyn (CNG), v provozu by měly být v březnu. Nákup dalších 14 chystá. Na dotaz ČTK to uvedl ředitel společnosti Štěpán Ševčík. Provoz nových vozů je ekologičtější, nahradí současné autobusy na dieselový pohon. Společnost je jedním z největších dopravců v regionu, působí hlavně v severovýchodní části středních Čech, například na Mělnicku a ve vedlejších okresech.

Nyní je ve výrobě desítka nízkopodlažních autobusů v ceně více než 60 milionů korun. Částečně na ně ČSAD Střední Čechy využije přidělené peníze z evropských dotací.

Další dotace chce využít společnost i pro nákup dalších 14 nízkopodlažních autobusů, což je investice přibližně za 80 milionů. Už minulý rok byl schválen projekt. „V současné době se připravuje vyhlášení veřejné soutěže na jejich nákup,“ uvedl ředitel. Dotaci dopravce obecně získává až po splnění formálních náležitostí včetně průběhu veřejné soutěže. Podle Ševčíka je předpokládaný termín dodání těchto autobusů na konci letošního roku, respektive na začátku roku 2019.

ČSAD Střední Čechy v současné době provozuje 51 pravidelných linek, z toho 41 v systému pražské integrované dopravy, a zaměstnává 195 řidičů. „Vzhledem k plánovanému rozvoji v oblasti pravidelné i nepravidelné dopravy potřebujeme deset až 15 nových řidičů,“ dodal Ševčík.

sbe hj