„Penzion pro svobodné pány“ nabídne etudu komediálního herectví

Do mělnického Masarykova kulturního domu zavítá další významná divadelní scéna. Divadlo Palace se nachází přímo v centru Prahy na Václavském náměstí v pasáži Jalta. Své působení zahájilo 4. dubna 2006 premiérou černo-divadelního představení „Frankenstein“. Od září 2006 zde začala působit agentura AP-Prosper a od září 2013 společnost Mithea s.r.o. I díky jim se zdejší repertoár obohatil o divácky úspěšné tituly a především o výjimečné herecké obsazení. Pod jednou střechou se tady setkává skutečná herecká elita z níž možno jmenovat Jitku Čvančarovou, Elišku Balzerovu, Terezu Kostkovou, Jiřího Langmajera, Miroslava Etzlera či Davida Prachaře a mnoho další známých tváří. Kromě divadelní produkce pořádá divadlo také koncertní večery. Divadlo Palace klade důraz především na kvalitu a rozmanitost repertoáru, ve kterém najdete především komedie, a to ve všech jejích podobách.

Mělnickým divákům uvede již klasiku. Divadelní aktovka Seana O´Caseyho „Bedtime Story“ ve slavné úpravě Jiřího Krejčíka pod názvem „Pension pro svobodné pány“byla dlouhá léta úspěšně uváděna v pražském Činoherním klubu. Příhody jedné noci a časného rána, odehrávající se v přísně vedeném pensionu pro svobodné pány, zpracoval Jiří Krejčík nejdříve pro televizi, pak je uvedl na zmíněné scéně Činoherního klubu a do třetice je zfilmoval. Podle vlastního vyjádření lákala Krejčíka divadelní předloha jako etuda komediálního herectví. Na klasickém půdorysu situační frašky rozehrál režisér rušnou komedii, v jejímž zrcadle se místy povážlivě objevuje iluze o dovršeném morálním přerodu společnosti, Jedná se o komedii odehrávající se v pokoji jednoho pensionu, kam si nájemník přivede slečnu, čímž poruší upjaté předpisy domovního řádu. Tu pak musí nejen pracně utajit, ale také se jí následně úspěšně zbavit. Hra vyniká náročnou choreografií s téměř artistickými výkony.

V pojetí Divadla Palace se jedná o poctu této klasické komedii, přioděnou do elegantního, bezstarostného a nostalgického hávu secese prvního desetiletí 20. století s akcentem atmosféry úplňkové noci, kde bláznivé situace získávají až pohádkově něžnou vůni.

V režii Jaromíra Dulavy se představí Patrik Děrgel, Angela Nightingaleová, Marie Doležalová / Anna Fialová / Lenka Zahradnická, Daniel Halibut, Lukáš Příkazký, Paní Mossieová, Kateřina Pindejová, Václav Liška / Zdeněk Velen, Petr Miklovič a Ilona Hoferová / Lucie Jiříková / Lucie Urbanová / Gabriela Rohlederová.

Takže v pondělí 9. března od 20 hodin tito umělci určitě navodí příjemnou atmosféru a skvělý umělecký zážitek.

mar