K projektu Bezpečné město se připojil Hořín i Mšeno

Účastnické obce budou koordinovat síly, prostředky, metody a formy práce k ochraně veřejného pořádku a boji proti kriminalitě s policií, která projekt organizuje.

Koordinační smlouvy o zapojení obou obcí v minulých dnech podepsal se starostou Hořína Václavem Šmídem a Mšena Martinem Machem šéf mělnické policie Ivan Žučenko. “ Naším cílem je zejména zvýšení informovanosti veřejnosti, ale také poskytování a získávání podnětů a informací od občanů,“ uvedla mluvčí mělnických policistů Markéta Johnová.

Projekty Bezpečný Hořín a Bezpečné Mšensko obce představí na svých webových stránkách.  „Budou prezentovány některé případy trestné činnosti, ale zejména prevence a rady jak předejít páchání trestné činnosti,“ vysvětlila Johnová.

Projekt Bezpečné město iniciovalo středočeské krajské ředitelství policie, spolupracují s ním vedení měst a obcí a jejich městské policie i sociální odbory, úřad práce, probační a mediační služba a další subjekty působící v oblasti prevence. Loni se do něj zapojila města Mělník, Neratovice a Kralupy nad Vltavou, s připojením dalších obcí se počítá v letošním roce.

Cílem projektu je podle jeho organizátorů zvýšení pocitu bezpečí obyvatel měst a jejich návštěvníků a tím i zlepšení kvality života. „Projekt vznikl na základě mnohaletých zkušeností s bojem proti kriminalitě a dalším formám závadového jednání, z nichž vyplývá, že na jejich potírání se musejí podílet a spolupracovat všechny zainteresované subjekty,“ dodala Johnová.

red