Hudební večer bude patřit Ireně Budweiserové a Jakubovi Rackovi

Tradiční Swingový večer v mělnickém Masarykově kulturním domě nabídne další hudební zážitek. Po skvělém vystoupení Jiřího Šlupky Svěráka se zde představí další vynikající muzikanti.

Irena Budweiserová je známá svým nezaměnitelným hlasem, která zpívá spirituály, gospely, blues, ale vše v nadčasových a neortodoxních aranžích. Mnozí si jí spojují především s hudební formací Spirituál kvintet jehož byla členkou po dobu třiceti let. avšak má za sebou účinkování v muzikálech „Babylon“ či „Sny svatojánských nocí“ a v pražském Národním divadle zpívala v „Oratoriu Bastard“. Podílela se na celé řadě nahrávek, některé z nich byly nominovány na ceny Jazzový Kája nebo Anděl. Spolupracovala s celou řadou vynikajících muzikantů jako například Luďkem Švábenským, Zdeňkem Mertou, Františkem Kopem či Vítem Fialou V současné době vystupuje se svou skupinou Blue Soul, dále v duu s kytaristou Jakubem Rackem, a je stálým hostem skupiny Plavci, kde právě hraje i Jakub.

A právě s ním se představí i zde. Tento kytarista a zpěvák prošel skupinami mnoha žánrů, a má za sebou celou řadu ocenění jako například Bluegrassovou asociací ČR byl celkem pětkrát vyhlášen kytaristou roku. Podobného uznání se mu dostalo i v zahraničí. V roce 1998 získal na mezinárodní soutěži bluegrassových skupin ve Vídni ocenění „Best guitar player“. Byl dlouholetým členem pražské kapely Monogram a rakouského Nuggetu. S oběma skupinami vícekrát koncertoval v USA. Spolupracoval s Radimem Zenklem, Pavlem Bobkem, Pavlínou Jíšovou, Ramblinem Rexem.

Osobitý projev Ireny Budweiserové při interpretaci bluesových skladeb, spirituálů, gospelů i vlastních písniček podpořený virtuosní hrou Jakuba Racka uslyší návštěvníci tohoto pravidelného setkávání ve středu 7. března od 19.30 v hudebním sále MKD.

mar