Hrnčířské slavnosti na zámku

Nádvoří renesančního zámku v Nelahozevsi opět ožije čilým ruchem. Už mnoho let totiž znamená měsíc duben, že se zde konají Hrnčířské slavnosti a ne jinak je tomu i letos.

A to o víkendu 21. a 22. dubna. V celém areálu zámku se otevřou stánky s rozmanitými řemeslnými výrobky, nebude chybět ani grilování na nádvoří, sladké i slané dobroty či ochutnávka vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem. Určitě všechny zaujmou dobové hry, sokolníci a v zámeckém sklepě posezení s harmonikářem. Hudba bude znít i v Rytířském sále v podání kapely Pozdní sběr. Na své si přijdou i děti. Pro ně je kromě dílniček, workshopu se stavebnicí a malování na obličej připraven animační program s princeznou Polyxenou či pohádkové představení v provedení Sváťova dividla v zámecké zahradě.

Kromě těchto lákadel se návštěvníci mohou těšit na novinku! A to je cesta stylovou parní lokomotivou jako za časů Ferdinanda Zdenka, 10. knížete z Lobkowicz! Vlak vyjíždí z nádraží Praha-Braník v sobotu 21. dubna v 8:50 hodin a ze zámku odjíždí 17:09 hodin. Avšak to není vše, neboť ať někdo přijede parní lokomotivou nebo jiným vlakem Českých drah, získá při předložení jízdenky 30% slevu na vstupné.

mar