Pro ženy, které chtějí být šťastné, a muže, kteří se toho nebojí….

Tak zní podtitul inscenace, kterou bude možno shlédnout v pondělí 10. prosince od 19 hodin v mělnickém Masarykově kulturním domě. Hru Perfect Days skotské dramatičky, překladatelky a herečky Liz Lochheadové uvedlo poprvé v roce 2003 Divadlo Na Zábradlí v režii Alice Nellis, která posléze i natočila stejnojmenný film.

Úspěšná kadeřnice Barbs má na první pohled úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí – nějak nestihla mít dítě a zbývá jí posledních pár let, kdy se to musí podařit. Biologické hodiny zvoní na poplach, ale… manželství se jí rozpadlo, nejbližší přítel je homosexuál a potencionální otcové z nejrůznějších důvodů selhávají. Barbs si připadá absolutně nenaplněná. K čemu je žití na vysoké noze, když na vás v obrovském bytě nikdo nečeká? Lov na kvalitního dárce spermatu se pro ni pomalu ale jistě stává prioritou a posedlostí.

Romantická komedie nejen o ženách a nejen pro ženy netradičním způsobem ironizuje (anti)feministická klišé. Je tak vtipným důkazem toho, že život pro nás vždy chystá něco úplně jiného, než si plánujeme.

V posledním letošním představení se mělnickým divákům v režii Petra Kracika představí v hlavní roli Lenka Vlasáková. Dále hrají Petra Jungmanová, Dana Syslová nebo Eva Lecchiová, Jan Dolanský, Vilém Udatný a Jan Hofman.

Jistě se všichni skvěle pobaví a na chvíli i zapomenou na předvánoční shon…

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter