Zámecké nokturno s Monikou Absolonovou

 

Tato současná královna muzikálu se do brandýského zámku opět vrací. V březnu zde totiž usedla do křesla pro hosta v rámci oblíbeného cyklu „Na slovíčko s…“.

Monika Absolonová debutovala roku 1993 albem „Monika“, které interpretce vyneslo o rok později nominaci na českou Gramy v kategorii objev roku. Celkem má na svém kontě šest sólových alb a bývá častým hostem významných hudebních akcí. Realizuje vlastní koncertní večery a participuje na řadě charitativních akcí jako jsou koncerty pro Kapku naděje, Nadaci Naše dítě, Nadační fond Pepina či SOS Haity a od roku 2006 je patronkou charitativního Avon pochodu. Působí i v činoherních zájezdových představeních divadelní společnosti Háta, a sice v hrách „Den na zkoušku“ , „Světáci“a „Vztahy na úrovni“.

Avšak její hlavní parketou je muzikál. Této umělecké oblasti se věnuje od roku 1995 kdy první roli získala ve Svobodově muzikálu „Dracula“. K dalším muzikálovým projektům patří „Krysař“, „Kleopatra“ za níž obdržela Cenu Thále v oblasti muzikálu, dále jsou to role v představeních „Rebelové“, „Noc na Karlštejně“, „Tři mušketýři“, „Angelika“ a „Mona Lisa“.

A tak nádvořím zdejšího zámku zazní melodie z těchto slavných muzikálů za klavírního doprovodu Ondřeje Hájka ve středu 18. července od 19.30 hodin.

mar