Zajímavý víkend v Odolena Vodě

Tento víkend nabízí zdejším občanům několik možností jak strávit volný čas. V sobotu si na své přijdou zejména děti a v neděli zase milovníci umění na zajímavé výstavě.

Jarní jarmark s tvořením

V sobotu proběhne v Závodním klubu Aero tvořivé a zábavné odpoledne. Od 13 až do 18 hodin se zde uskuteční malování kraslic, zdobení perníčků, výroba velikonočních dekorací a prostírání, kreslení obrázků, přání pletení, háčkování, malování a zdobení triček, vytváření vitráží a mnoho dalšího tvoření. Chybět nebude ani prodej hotových výrobků, takže si každý bude moci něco odnést do svých domovů. A pro ty nejmenší je připraveno pohádkové představení „Zvířátka a loupežníci“ v provedení Divadla Studna.

Výstava přiblíží slavné dílo Komenského

Setkání s výtvarníkem, grafikem a ilustrátorem Václavem Sokolem, mimo jiné autorem zdejšího Vodolského betléma, spojené se slavnostním uvedením jeho dvou nových knížek se uskuteční v domě Vítězslava Hálka v Dolínku 18. března od 16 hodin. Návštěvníci se tak seznámí s jím ilustrovaným výborem ze světoznámého díla Jana Ámose Komenského Orbis Pictus – Svět v obrazech pro nejmenší a Výtvarné čítanky, kterou Václav Sokol pojal jako malé pozvání do světa výtvarného umění. Samozřejmě nebudou chybět ani úryvky z těchto děl. Výstavu bude možno shlédnou i o týden později 24. a 25. března od 13 do 16 hodin.

mar