Na výstavišti v Lysé nad Labem začala mezinárodní výstava NATURA VIVA 2017

V pořadí 22. ročník výstavy NATURA VIVA byl zahájen ve středu 24. května na Výstavišti v Lysé nad Labem za účasti nejvyšších státních představitelů a hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO 2011). Stejně jako v minulých letech se na ní i letos prezentují všechny významné firmy podnikající v oborech myslivosti, rybářství, včelařství a zahrádkářství. Výstava potrvá do neděle 28. května 2017.

Českomoravská myslivecká jednota, Český rybářský svaz a Český svaz včelařů připravily pro letošní ročník reprezentativní expozice, v nichž návštěvníky seznámí jak se svojí činností, tak i s řadou novinek, které jsou na úseku jejich působnosti aktuální. V komerční části výstavy si budou moci návštěvníci na stáncích renomovaných výrobců a obchodníků koupit vše, co mohou pro pobyt v přírodě a k vykonávání své záliby potřebovat, a to i lovecké zbraně či rybářské náčiní.

„Veletrhy a výstavy v Lysé nad Labem ukazují, že Středočeský kraje není žádným ‚lokálním‘ centrem, ale že může představit to, co má celostátní a nadnárodní význam. Kraj si této úlohy výstaviště velmi považuje a snaží se ji mezi veletržními nadnárodními giganty posilovat,“ zdůraznila ve svém vystoupení během zahájení výstavy hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. Ocenila též práci všech vystavovatelských svazů. „Každý z představovaných oborů je klasickým projevem občanské společnosti. Žádný z nich by nemohl existovat bez zájmových skupin, které sdružují odborníky, milovníky i nadšence, kteří dokáží zájem o svůj obor povýšit na vrcholnou profesionalitu. Dokáží svoji lásku povýšit na věc, která je užitečná pro celou společnost,“ prohlásila hejtmanka s tím, že podpora spolkového života odborných společenstev, jako jsou myslivci, včelaři a rybáři, patří k prioritám současného vedení kraje.

Pro návštěvníky je během letošního ročníku připravena celá řada přednášek a různých diskusí. Věnovány budou včelařství, kde se bude hovořit hlavně o medu, vosku a nemocech, které trápí včelstva. V rámci myslivosti jsou připraveny ukázky vábení, různých trofejí, propagace optiky či nožů. A milovníci rybaření si budou moci prohlédnout trenažéry pro

rybáře začátečníky a ukázky různých druhů ryb umístěných v bazéncích a akváriích. Samozřejmostí je možnost zakoupení si potřeb pro myslivost, rybaření i včelaření přímo na výstavišti.

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter