Víkendové události

Ačkoli je podzim v plném proudu a příroda se pomalu, ale jistě chystá ke spánku přesto se koná celá řada různých akcí. Zde máme několik příkladů, že to na různých místech žije…

KOSTELEC NAD LABEM

Strašidelné duchaření

Kdo v sobotu zamíří navečer do zdejšího parku u fotbalového hřiště určitě se dobře pobaví. Od 17 hodin tu bude probíhat sraz duchů a strašidel. Avšak to nebude zdaleka vše. Každý si bude moci vyzkoušet různá historická řemesla ve zdejších dílničkách. Součástí celé akce bude i vystoupení skupiny historického šermu RYTÍŘI LUŽICKÝCH HVOZDŮ z České Lípy, která kromě ukázek šermířského umění předvede i střelecký souboj z třicetileté války. Samozřejmě nebude chybět občerstvení, teplé i studené nápoje a možnost si opéci obligátní špekáčky.

LIBĚCHOV

Na Svatohavelském posvícení se pobaví každý

V loňském roce město Liběchov oslavilo 700 let svého trvání a tak v rámci tradičního posvícení se uskutečnila oslava tohoto výročí. Ale i letos bude dobrá zábava. Již tuto sobotu 14. října je připraven po celý den pestrý program. Na pódiu v aleji u kempu vystoupí hudební skupiny z nichž možno jmenovat rockovou Bez klobouku bos, dále kapelu CLAYMORE hrající skotskou a irskou muziku, mělnické seskupeni ASM , z Teplic sem dorazí rockeři ze skupiny BLUE ROCKET a klasické „zábavové“ hity zahraje JACK DANIELS BAND. Chybět nebude však ani dechovka v provedení Mělničanky. Vystoupí žáci MŠ, ZŠ a DDŠ Liběchov a svůj kulturní program předvedou skauti ze skupiny Modrá kotva Liběchov. Chybět nebude ani jarmark, ukázky řemesel, projížďka kočárem, dílničky pro děti i četné pouťové atrakce.

VYSOKÁ LIBEŇ

Obec oslaví výročí

První písemná zmínka o vsi Vysoká Libeň pochází již z roku 1207 a tudíž letos slaví již 810 let. Takže v sobotu 14. října před zdejším Kulturním domem se uskuteční kulturní program. Na své si přijdou zejména děti. Pro ně je od 14 hodin připraveno interaktivní pásmo pohádek, žonglérské vystoupení, písničky s hádankami, bublinová show či skákací hrad. K dobré náladě přispěje i DJ Veselá HUBA. Chybět nebudou ani řemeslné stánky i pestré občerstvení. Dospělí si oslavy užijí na večerní taneční zábavě od 20 hodin v Kulturním domě, kde k tanci i k poslechu zahraje Milan Žíla s kapelou.

TUHÁŇ

Podzimní zdobení

Obecní úřad pořádá v neděli 15. října od 14 hodin ve společenské místnosti OÚ setkání občanů, kteří rádi tvoří a zdobí. Podzim svojí barevností nabízí pestrou paletu přírodních materiálů k tvorbě ozdob, které tak zpestří interiéry našich domovů. A právě zde bude příležitost si něco takového vytvořit ke zkrášlení svých příbytků.

SITNÉ, ŽELÍZY

Sitenská drakiáda

Již čtvrtý ročník setkání papírových draků se uskuteční v neděli 15. října od 15 hodin. Účastníci si dají v tuto dobu sraz před Sitenskou školou a posléze se vydají louku kde se říká „na Fibichu“. Již cestou si všichni mohou vyzkoušet jaké to je být tažným ptákem. A co vše musí zvládnout na cestě do teplých krajin. Na místě pak budou probíhat soutěže v leteckých dovednostech jednotlivých draků, kterých mohou zúčastnit všichni bez rozdílu věku. Každý z vlastnoručně vyrobených draků bude odměněn. Nuže: „dobrý vítr!“-

ZELČIN

Hubertova jízda

Tuto sobotu se v areálu zdejšího ZOOPARKU uskuteční tradiční podzimní slavnost, která se každoročně konala coby zahájení lovecké sezóny. Představí se místní koně a jezdci, jenž předvedou své jezdecké dovednosti. Po celý den se tak bude možno na co dívat. Od 9 hodin je možnost shlédnout slavnostní nástup, dále pak jízdu zručnosti, následovat budou dvě slavnostní vyjížďky, tzv. loty, chybět nebude ani obligátní hon na lišku a odpolední soud. Návštěvníci tak jistě stráví příjemný podzimní den a odnesou si i hezké zážitky.

ZLONČICE

Burza dětského oblečení s dýňováním

Pomalu se blíží zima, děti povyrostly a proto je třeba jim sehnat teplé oblečení. K tomu kromě obchodů vypomohou i různé burzy. A jedna z nich se uskuteční i zde. V neděli 15. října od 14 do 17 hodin v sále Staročeské hospody bude možno jak nabídnout, tak i nakoupit vše potřebné na zimu. Nejenom však pouze dětské oblečení, ale i obuv, sportovní vybaveni a chybět nebudou ani hračky… Vánoce tu budou coby dup. Avšak to nebude zdaleka vše. Ve stejnou dobu před hospodou bude probíhat vyřezávání různých strašidelných hlaviček z dýní což jistě ocení nejmladší návštěvníci.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter