Víkend plný akcí!

Kokořínský triatlon na startu

Dalším tradičním sportovním počinem, který probíhá v Kokořínském údolí je amatérský závod na krátké trati (1,5 km plavání, do 40 km na kole a desetikilometrový běh). Je to akce skutečně ryze amatérská, neboť jsou vyloučeni profesionální aktivní triatleti. Závod je proto spíše testem vlastních sil a pohledem pravdě do očí ohledně fyzičky a také tradičním společenským setkáním. Koná se každým rokem druhý červencový víkend na Kokořínsku – Mšensku. Ne jinak tomu bude i letos.

Start XXIII. ročníku se uskuteční v sobotu 8. července v 10 hodin skokem do rybníka Harasov němž proběhne první část závodu.

Od loňského roku však triatlon doznal určité změny, protože se stal se závodem terénním. Z tohoto důvodu se doporučují horská kola a samozřejmě i helmy.

A tak hurá na start!

 

PAvy opět míří do Lhotky u Mělníka

O tomto víkendu, 7. až 9. července, si na lhoteckém hřišti již po třinácté dají sraz obdivovatelé motorek a především jejich populárních přívěsů, zvaných PAvy. Chybět však nebudou ani další typy přívěsných vozíků. Pořadatelé pro účastníky opět připravili tradičně bohatý program. Areál se pro účastníky otevře již v pátek v 15 hodin a od 17.30 se uskuteční různé soutěže, besedy, filmová projekce a vše vyvrcholí nočním koncertem kapely EREDAR. V sobotu na všechny čeká je spanilá jízda po Kokořínském údolí, dále netradiční soutěže a jejich vyhodnocení. V 19 hodin vystoupí kapela LUCIE Revival a po další videoprojekci se uskuteční opět noční koncert tentokrát skupiny UXB. A neděle bude ve znamení loučení a odjezdu domů. Samozřejmě pro všechny bude připraveno i bohaté občerstvení v podobě různých dobrot či osvěžujících nápojů. A především opět skvělá atmosféra, kterou dokáží vytvořit lidé, jenž jsou naladění na stejnou strunu.

 

Ve Mšeně odstartuje Mistrovství světa mopedů Stadion

Město Mšeno je mimo jiné známé i jako ráj motoristů. Na zdejší ploché dráze se konají závody či setkání motocyklů různých značek, stáří a kubatur. Ke skutečně světové raritě patří Mistrovství světa v závodech kdysi tak populárních motorových vozidel mopedů značky Stadion. Není bez zajímavosti, že i letos tento stroj oslaví kulaté výročí. Loni to bylo šedesát let kdy v roce 1956 byl vyroben první prototyp tohoto malého motocyklu. Avšak vlastní výroba se však rozjela až o rok později, takže již šest desítek let slouží svým majitelům na cestách a v současné době i k příležitosti společenskému setkávání.

A jedním z nich je i tento XIII. ročník Mistrovství světa kdy tuto sobotu 8. července od 10. hodiny „zaburácí“ motory těchto strojů o trofej světového šampióna.

mšeno-mistrovství

 

Kralupský „Zelenej Zákal“ opět nabídne skvělou muziku…

Jedinečná atmosféra, pohodové odpoledne, večer plný hudby a setkávání se s lidmi, se kterými se třeba celý rok nevidíte. Tak to jsou hlavní atributy hudebního happeningu Zelenej Zákal. Na počátku tohoto století se partička kamarádů rozhodla, že uspořádají hudební setkání v němž zahrají nejenom místní kapely. Akce se nad očekávání podařila, zájem diváků i kapel byl velký a tak se během let festival stal v regionu tradicí. To trvalo až do roku 2012. Pak to ale kvůli zaneprázdněnosti hlavních pořadatelů bohužel všechno skončilo. Avšak před dvěma lety došlo k obnově tohoto festiválku navázáním na ty předešlé dvanáctým ročníkem a opět po roční pauze je zde další již 13. ročník. A tak jede se dál.

Proto další pokračování legendárního kralupského happeningu zase vypukne tuto sobotu 8. července v pravé poledne na otevřené louce za kralupským letním koupalištěm. A co je na tomto hudebním setkání zajímavé, vstupné je ještě pořád zdarma!

Představí se deset skvělých hudebních skupin, z nichž každá určitě zaujme. Samozřejmě nebudou chybět kralupský Vlasatý žárovky, které byly u zrodu tohoto happeningu. Dále to budou kapely, jenž zde již několikrát vystoupily jako například LETY MIMO, SYNDROM či GotHigh. Posluchači se mohou rovně těšit na Rozkouřeného Cipíska, Ráj houbařů, M-Code anebo na Dissection a DE BILL HEADS. A rovněž se představí předkapela legendárních AC/DC, kterou si sami vybrali, a to skvělá mladá pražská skupina DOCTOR VICTOR.

Samozřejmě bude pamatováno i na nejmladší návštěvníky pro něž bude připraven dopolední program a co je důležité, chybět nebude bohaté občerstvení v podobě různých pochutin i lahodných nápojů.

A tak přijďte si užít skvělé letní rockové odpoledne i „rozjetý“ večírek.

kralupy-zelenej zákal

 

Mělnickým podloubím zazní hudba Jima Hendrixe či Steve Ray Vaughana

Již nedílnou součástí Mělnického kulturního léta se stalo oblíbené hudební setkávání pod názvem Blues před Dírou. Každý pátek večer totiž mělnické podloubí na náměstí Míru ožije skvělou muzikou. V prostoru před známým barem se již každoročně v tuto dobu představují výborní muzikanti, kteří zde pokaždé navodí tu pravou letní atmosféru.

V letošním roce se jako první se představí skupina, která není v tomto městě poprvé, ale v mělnickém podloubí bude mít svojí premiéru. Repertoár severočeské kapely „Martin Ketner Band“ vychází z blues-rockových kořenů. Lídr kapely Martin Ketner prošel legendární severočeskou bluesovou pánví s kapelou Blues No More a před tím působil například jako host české countryové legendy Fešáci. Koncerty kapely proplouvají od rockových balad až po nadupaný kytarový sound. Autorský repertoár bývá často doplněn blues-rockovými standardy, takže je možno zažít poselství S.R.Vaughana, J.Hendrixe, G.Moora, J.Bonamassy anebo K.W.Shepherda.

Kapela koncertuje na festivalech, v hudebních klubech i na soukromých akcích zaměřených na bluesovou muziku. A tak hrají po celé naší vlasti, ale také v Polsku, Německu nebo ve Švýcarsku. Repertoár kapely je tak široký, že zvládne hrát i několikahodinové bluesové maratóny. Hlavní předností kapely je strhující živočišný projev kytaristy a zpěváka Martina Ketnera, doplněný pulzující rytmikou basy a bicích.

A to jistě zažijí i všichni, kteří zavítají před bar Díra v pátek 7. července kde od 21 hodin zazní mimo jiné i skvělá kytarová sóla, jenž posluchače jistě opět uvedou do varu.

mělník-Ketner Band1

mar

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter