„…tak to vidím já“ aneb obrazy Aidy Líhové Legnerové v archivu

Ve Státním okresním archivu Mělník po členech Sdružení výtvarníků ČR představuje své práce další společenství, jenž spojuje vztah k výtvarnému umění a vytváření kulturních hodnot.

Výtvarná skupina SKOBA vznikla před více než třiceti lety v Tupadlích jako volné sdružení výtvarníků a umělců z mělnického regionu. Jednotlivé členy vždy spojovala preference stejných životních hodnot a blízkost názorů na výtvarné umění. Ve své tvorbě zahrnují malbu, kresbu i drobné grafiky. SKOBA za dobu své existence uskutečnila celou řadu výstav v blízkém i širším okolí. Práce jejích členů bylo možno spatřit nejen v četných galériích či muzeích, ale i třeba v zámeckých prostorách. A nyní zamířili i do mělnického archivu.

Jako první se zde od 5. října představil Václav Sádovský z blízkých Neratovic jehož obrazy jsou inspirovány vztahem k přírodě, jejím proměnám a vyznačují se barevnými kompozicemi vyjadřující osobitost děje a jeho atmosféry.

A bezprostředně po ukončení této výstavy představí svoje práce mělnická výtvarnice Aida Líhová Legnerová jejíchž prezentaci uvede další člen skupiny Pavel Šimral na vernisáží v úterý 14. listopadu od 17 hodin. Obrázky jsou prodchnuty poezií k níž má autorka vřelý vztah. Z jejich prací vyzařuje jemný cit pro detail, který využívá i v knižních ilustracích či grafické tvorbě. Nedávno ale zaujala svojí výstavou v mělnické kavárně Želví doupě kde představila obrázky, které ukazovaly její tvorbu z poněkud jiného úhlu. Obrázky tentokrát tvořila struktura přírodního, většinou nebarveného nebo jen lehce zabarveného papíru, jehož vrstvení a násobení tvarů dává vzniknout jejím neabstraktním abstrakcím. Avšak v prostorách mělnického archivu opět představí svojí tradiční tvorbu. Výstavu Aidy Líhové Legnerové pod prostým, ale výstižným názvem „… tak to vidím já“ bude možno navštívit vždy v pondělí a středu až do 18. prosince.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter