Velká bluesová show míří do Staré Mydlárny

Kdo zavítá tento pátek 12. října do mělnického klubu tak určitě nebude litovat. Podobně před půldruhým rokem na ně čeká skutečná hudební lahůdka. Se svým projektem se tu opět představí muzikant, jehož foukací harmoniku znají i v zámoří.

Charlie Slavík je nejuznávanějším hráčem na tento hudební nástroj v naší republice. Jako jediný Čech v historii se v roce 2013 zúčastnil prestižní mezinárodní bluesové soutěže IBC v americkém Memphisu, kde postoupil až do semifinále. Jeho schopnost použití nástroje napříč žánry dokládá množství hudebních nosičů, na kterých se jako sólista podílel. Vystupuje s celou řadou domácích i zahraničních kapel nejen v Evropě, ale i v USA. Například možno Charlieho Slavíka také vidět a slyšet jako lídra kapely afroamerické zpěvačky Juwany Jenkins či s dívčím pěveckým triem Rythm Girls.

Svým novým projektem Charlie Slavík Revue, jenž uvedl poprvé loni na jaře, se snaží přiblížit blues evropskému publiku. Blues ve všech jeho odstínech, nekompromisně pulzující, v autentické podobě a s nespoutanou energií. Zahrané tak, jak to umí jenom málokdo. Dotýká se přitom i tenkého pomezí blues a příbuzných žánrů jako je soul, swing a doo-wop. Vlastní tvorba, která tvoří nedílnou součást repertoáru kapely, je při vystoupeních proložena slavnými bluesovými skladbami.

Do Staré Mydlárny se sem vrací i se svojí partou muzikantů, které pravidelní návštěvníci klubu také dobře znají. Jsou to kytarista Jiří Maršíček, baskytarista Adam Nohavica a za bicí se opět posadí Tomáš Vokurka.

Charlie má prostě blues má v krvi proto kam přijde, tam udiví a nechá posluchače s otevřenou pusou zírat na velkou bluesovou show.

A určitě tomu tak bude i v tomto skvělém klubu.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter