Velikonoční jarmark odstartuje Mělnické trhy, které opět oživí náměstí

Po zimní přestávce se na náměstí Míru vrátí již tradiční a oblíbené Mělnické trhy, které bude opět pořádat zapsaný spolek Světlonoška. Tak jako v předešlých letech budou probíhat každé sobotní dopoledne až do Dušiček, tj. 27. října na náměstí Míru. Kromě těchto farmářských trhů se uskuteční další čtyři velké jarmarky, Velikonoční, Řemeslný, Keramický a konečně ten Dušičkový. Ten se letos ponese ve znamení výročí vzniku Československé republiky. Dále proběhne druhý ročník Pivního festivalu na němž se opět představí malé rodinné minipivovary z blízkého i vzdálenějšího okolí. A letošní novinkou bude Mezinárodní festival jídla a vína, kde návštěvníci budou moci ochutnat nejrůznější speciality a produkty mělnických vinařů.

Vše ale zase odstartuje Velikonoční jarmark, který proběhne tuhle sobotu 31. března. Opět se od 8 hodin po celé dopoledne zde představí pestrá nabídka nejrůznějšího zboží a domácích produktů. Pochutnat si bude moci každý například na zabíjačkových specialitách, pravých maďarských uzeninách, italských nebo domácích sýrech či produktech italské či indické kuchyně. A jaké by to byly Velikonoce bez pomlázek a vajíček nebo mazanců. Proto nebudou chybět výrobci tradičních pomlázek, dále ručně malované kraslice či paličkované výrobky, které jistě přispějí ke sváteční výzdobě domácností. A ty mazance i další sladkosti nabídne pekařství pana Bernarda. Na všechny se těší i prodejci zeleniny, nabízet se bude dobrá káva a samozřejmě produkty místních vinařů. Zkrátka nepřijdou ani milovníci pěnivého moku. Pro ně budou k dispozici zástupci Podřipského pivovaru a minipivovaru Labuť z Litoměřic.

Tak jako na všech výše uvedených akcích proběhne zde i doprovodný program. Určitě k dobré pohodě opět přispějí písničky v podání Staropražských pardálů, jenž si u návštěvníků získali značnou popularitu, a děti se zase budou moci povozit na historickém kolotoči.

A tak bude zase příležitost se scházet s přáteli i známými a ještě více si tak zpříjemnit chvíle víkendové pohody.

mar