Vedení policie ocenilo neratovického zachránce životů

Policista Martin Brückner dostal za svůj pohotový čín při záchraně lidského života pamětní medaili. Za svůj život mu tak mohou poděkovat již dva lidé.

Příběh se šťastným koncem se odehrál v podvečer 14. listopadu. Policejní hlídka z Neratovic vyjela do terénu na základě oznámení, že na mostě u loděnice v Lobkovicích sedí muž s lanem kolem krku uvázaným druhým koncem k zábradlí. Při příjezdu na místo policisté zjistili, že muž na trubkách skutečně sedí a popíjí při tom alkohol.

Od skoku se jim jej sice odradit nepodařilo, jejich sehraná spolupráce jim přesto pomohla zachránit jeho život. Policistka z hlídky okamžitě zavolala zdravotnickou záchrannou službu.

Brückner si mezitím rychle proklestil cestu křovím u řeky a skokana za bundu vytáhl z řeky. Za pomoci přítomných neratovických městských strážníků muži poskytl první pomoc a posadili podchlazeného sebevraha do služebního auta. Poté si ho převzali záchranáři.

Duchapřítomnému policistovi za jeho čin poděkoval vedoucí územního odboru policie Mělník Ivan Zučenko. „Přál bych si mít na svém útvaru samé takové policisty,“ řekl Zučenko při předávání pamětní medaile, která tak rozšířila sbírku Brücknerových ocenění. Již dříve totiž převzal z rukou policejního prezidenta Tomáše Tuhého medaili Za statečnost udělenou za záchranu života sebevraha, jenž chtěl svůj život ukončit na opuštěném statku v Obříství.

jnd