Ve Staré Mydlárně opět zazní „klasika“ a zahraje i mělnická kapela

Listopad bude v tomto mělnickém klubu pořádně našlapaný. Páteční i sobotní večery budu plné skvělé muziky. Již tento pátek 1. listopadu od 21 hodin si přijdou na své především příznivci hudby, jenž zněla na přelomu šedesátých a sedmdesátých let.

Led Zeppelin, Deep Purple, Uriah Heep, Free, Janis Joplin, Cream, Carlos Santana, Jimmi Hendrix, AC/DC, Queen,.. To vše zazní v podání pražské kapely Hard Rock Tribute. Tato skupina vznikla před šesti lety, kdy parta muzikantů si s předním českým bubeníkem Martinem Vajglem zavzpomínali na zlatá rocková sedmdesátá léta, a řekli si, že postaví kapelu, která bude hrát právě tuto muziku. Od té doby vystupuje pravidelně v klubu Chapeau Rouge v Praze kde je jejich domovská scéna. Avšak po čase se rozhodli vyrazit i mimo hlavní město a tak vystupují po klubech celé České republiky i Slovenska kde sehráli celou řadu úspěšných koncertů. Kapelu tvoří ostřílení muzikanti, kteří sem unikají od povinností kmenových kapel. Na počátku letošního roku však Martin Vajgl pro velkou zaneprázdněnost v Olympiku musel ukončit zdejší aktivity a za bicími jej vystřídal Jiří Kolman bývalý bubeník Luboše Pospíšila či Krásné nové stroje. Kapelu dále tvoří kytaristka a zpěvačka Terka Chobotová, klávesista a zpěvák Sváťa Chalupa, kytarista Jan Hradec a baskytarista Vladimír Knobloch.

No a o den později se zde představí kapela, která je již neodmyslitelnou součástí mělnické hudební scény. Skupinu Pátá Dimenze se zpěvačkou a kytaristkou Lenkou „Máťou“ Ducháčkovou není již třeba blíže představovat. Návštěvníci hospůdky Němý Medvěd na mělnickém náměstí, LhotkaFestu, baru Díra a samozřejmě Mydlárny měli možnost se s touto skvělou skupinou mohli seznámit. Avšak možno se s ní setkat i na mnoha dalších akcích našeho regionu. V loňském roce kapela pokřtila se debutové album „První“ a není žádným tajemstvím, že připravuje další. Kromě Lenky kapelu tvoří kytarista Míla Doležal, baskytarista Martin Dvořák a za bicími sedí Pavel Dětinský.

A tak se máme zase na co těšit.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter