Nuda o víkendu? Určitě NE

Den koně již o víkendu

Každoroční akce, kterou pořádá Spolek chovatelů koní v Mělníku se uskuteční v neděli 21. května v areálu Na Podkově. Návštěvníci se mohou těšit bohatý program. K vidění bude závod vozatajů, od loňského roku pořádaná jako „Memoriál Mirka Krajníka“, ale i soutěž ve skákání bez otěží, kostýmové skákání čí skok mohutnosti. V programu vystoupí i veltruský spolek „Dámy v sedlech“ jezdící v dámském sedle, či minikoně, po několika letech bude program opět zpestřen ukázkou výcviku dravců. Své příznivce jistě potěší stálý host tohoto setkání herec a milovník koní Václav Vydra. Chybět nebude ani vystoupení mažoretek a k dobré pohodě zahraje kapela QUEENS .

Avšak hlavním magnetem bude především krása těchto ušlechtilých zvířat, jenž člověka po staletí doprovázela při práci a nyní při zábavě i sportu.

mělník-den koně

Staročeské máje proběhnou i v Čečelicích

Tradiční oslava se uskuteční v sobotu 20. května kdy v 9 hodin se občané sejdou před místní Sokolovnou. Následně se vydá průvod obcí se skupinou pana Dědiny a s obligátním vyváděním svobodných děvčat bude zakončen klasickou Staročeskou besedou a originálním předtančením nejmladších účastníků slavnosti. Chybět nebude ani bohaté občerstvení v podobě tradiční českých dobrot. Vše vyvrcholí májovou veselící od 20 hodin v místní Sokolovně kde proběhne bohatý kulturní program a k tanci i poslechu zahraje skupina Tomáše Kindla.

DCIM100MEDIADJI_0002.JPG

 

Sousedé se dobře baví v tom Dolním Povltaví…

Jako každoročně koncem května se setkávají občané tohoto regionu aby si zasportovali, poslechli si kulturní program, ale především se dobře pobavili. To letošní jedenácté se uskuteční tentokrát v Klecanech. A tak v sobotu 20. května od 9.30 se na zdejších sportovištích odehrají klání v malém fotbale, vybíjené, nohejbalu a florbalu. K dobré pohodě přispěje bohatý kulturní program v podobě vystoupení hudebních kapel různých žánrů a představí se dětské a zájmové spolky z celého mikroregionu. Právě i na nejmladší účastníky je rovněž pamatováno, neboť je pro ně připraven Dětský den plný různých her a soutěží. Prostě v Dolním Povltaví se pobaví všichni…

 

klecany-setkání

 

Kolem kolem Líbeznic

Tým Líbeznického koloběhu zve všechny sportovce i nesportovce na cyklistický závod konaný pod názvem „Kolem kolem Líbeznic“. Start se uskuteční v sobotu 20. května v 10 hodin v Areálu zdraví. Účastníci závodu se budou moci zaregistrovat už od 9.15 hodin. Letos poprvé se v rámci této akce uskuteční také závody na freestylových koloběžkách, které v případě dobrého počasí proběhnou od 13 hodin na novém skateparku. I tento závod je určen pro všechny věkové kategorie.

líbeznice-závod

 

Výletní loď Fidelio vyplouvá

V pátek 19. května letos poprvé vyrazí na svou plavbu již známá výletní loď Fidelio. Zájemci si opět budou moci vybrat, zda se vydají lodí na celodenní výlet do Prahy či vyrazí na okružní jízdu kolem soutoku, navštíví ZOOpark v Zelčíně nebo se jen tak projedou přes plavební komoru v Obříství zpět na Mělník.

Při plavbě je k dispozici podpalubní salonek, dětský koutek, bar a salon s výhledem, kde je možno se občerstvit báječnou kávou i jinými nápoji.

mělník -fidelio

Štětská ostrev již podesáté

Ostrev znamená osekaný kmen, který sloužil coby řebřík k dobývaní hradeb a také je součástí městského znaku Štětí. A tak se zde každoročně pořádá Historický den s bohatým kulturním programem. V sobotu 20. května se tak uskuteční již X. ročník této akce. Celou akci zahájí v 10 hodin dopoledne kapela Holba a pak již diváci si budou moci prohlédnout římský vojenský tábor a být svědky výcviku gladiátorů i příslušníků římských legií. Představí se fakír Špína a pro nejmenší loutkové divadlo Elf. Chybět nebudou ukázky historických řemesel, a něco na zub si bude možno dát v Toulavé krčmě. Od 14 hodin vypukne historická bitva na téma Spartakovo povstání a o hodinu později nastane Folkové odpoledne. Na pódiu se představí skupiny Mašinka, Báry, Neřež či první dáma country music Věra Martinová. A vše završí velkolepá ohňová show.

štětí-ostrev1

 

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter