Tereza Damcová: Matrix

Ve dnech 14.7. až 4.9. 2017 se v mělnické galerii Ve Věži uskutečnila výstava Terezy Damcové, jejíž součástí byl cyklus kreseb Frída kakao, Matrix a Kozelkonoviny – kresby.

Tereza Damcová je audiovizuální umělkyně, absolventka FAVU. Ve svém uměleckém projevu se vyjadřuje kombinací malby, kresby, grafiky i hudby. Její tvorba se inspiruje sny, iluzí, pohádky, magickými světy i fantaziemi. Sama se prezentuje jako panenka Bubačka, prostřednictvím této magické postavy udává svůj umělecký záměr.

Cyklus Frída kakao obsahuje černobílé kresby tuší, které ztvárňují kombinaci nadpřirozených bytostí – Frída kakao, Ďábel ocasatý, Tři mušketýři, Malenka, Pan Kočka.

Kresby s názvem Kozelkoviny vznikly ve spolupráci s básníkem a performerem Milanem Kozelkou. Frída Kakao, pan Kočka, Ďábel hodný a další jsou postavy Kozelkových pohádek, Damcová tyto povídky doplnila svými kresbami ze života panen.

Výstava Terezy Damcové a její magické postavy podpořily pohodovou atmosféru oblíbené mělnické čajovny. Nenechte si ujít nadcházející program v galerii ve Věži: Galina Miklínová: Fusekličky a jiné delikatesy, která proběhne od 8.9. do 5.11. 2017. Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 8.9. 2017 od 18:00 do 20:00 hod.

Přejeme vám příjemný čas strávený u vašeho oblíbeného šálku čaje obohacený o další kulturní zážitek.

SAD