Na Swingovém večeru se tentokrát skloubí zkušenost s mládím

Poslední předprázdninový Swingový večer bude opět ve znamení vysoké hudební kvality což prakticky k těmto setkáním neodmyslitelně patří. Přesně po roce do hudebního sálu mělnického Masarykova kulturního domu zamíří muzikant, který skutečně dokáže zaujmout svým stylem.

Jazzový zpěvák a muzikolog Lee Andrew Davison pochází z americké Oklahomy kde vyrůstal v prostředí protestanskéhých chorálů, spirituálů a gospelů. Po studiu na univerzitě v Alabamě se usadil v Bostonu a založením profesionálního gospelového kvarteta navázal na muzikální tradici své rodiny. Uplatnil zde i své zkušenosti z dirigování univerzitního sboru. Posléze se stal dirigentem Gospelového sboru Harvardské univerzity. V roce 1991 se přestěhoval do Prahy a navázal spolupráci s předními českými jazzmany. Od roku 1996 za doprovodu celé řady vynikajících instrumentalistů koncertuje se svým programem z oblasti spirituálů, gospelů a jazzových standardů v Praze a jiných českých městech.

V loňském roce zde vystupoval s dalšími vynikajícími muzikanty z nichž dva se s ním vrací, avšak tentokrát v trochu jiné úloze. Ke klavíru opět usedne Jiří Růžička, který však zároveň přiváží svůj „Kampa Jazz“. A vše doprovodí mladý žákovský orchestr hudebního oboru jedné pražské Základní umělecké školy hrající pod názvem „Bombo Biskupská“ pod vedením dalšího častého hosta Swingových večerů Dušana Hanzlíka, které posluchači znají spíše coby muže stojícím u kontrabasu.

A tak ve středu 7. června to bude večer kdy se skloubí profesionalita a zkušenost s mládím a talentem.

mar

LEE ANDREW DAVISON Foto: archiv autora