Spolana se otevřela návštěvníkům

Chemička Spolana otevřela 23. září své brány odborné i laické veřejnosti, když zpřístupnila část svého areálu.

Na programu byly prezentace výrobního programu Spolany či soutěže pro děti i dospělé, nechyběly ani zábavné a vizuálně efektní chemické pokusy. Do poutavé nabídky návštěvního dne pořadatelé zařadili komentovanou prohlídku chemparku a praktickou ukázku zásahu podnikového hasičského záchranného sboru.

„Chemický výrobní provoz podléhá velmi přísným bezpečnostním pravidlům a veřejnost tak nemá často příležitost se za brány našeho podniku podívat. Naším cílem je na druhou stranu komunikovat co nejotevřeněji s okolním světem, a proto jsme se ve Spolaně opět rozhodli uspořádat tradiční den otevřených dveří,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva společnosti Spolana a.s., Karel Pavlíček.

„Chceme návštěvníkům ukázat, že chemie umí být i velmi zábavná a svým způsobem krásná, proto jsme do programu kromě zábavných soutěží pro děti i dospělé zařadili také pokusy a demonstrace,“ uvedl Pavlíček. Pokusy předvedli odborníci z partnerské Vysoké školy chemicko – technologické v Praze.“

Návštěvníci, kteří se do neratovické Spolany v pátek odpoledne vypravili, si dále mohli vyzkoušet například simulátory závodních automobilů, znalostní kvizy z oboru chemie, zkusit štěstí v řadě soutěží a vyhrát některou ze zajímavých cen. Program v chemičce uzavřela místní hudební skupina Klasickej postup.

Otto Lokaj