Setkání veteránů si i připomene vznik republiky

Výstava historických vozidel „Historici v Roudnici“ je akce pořádaná dobrovolníky z Podřipska, kteří vlastní historické stroje, a nebo se o ně alespoň hlouběji zajímají. Neoficiální klub přátel historických vozidel je tedy partou věčně mladých nadšenců a nadšenkyň, kteří mají chuť a elán dělat nezištně něco pro druhé.

V sobotu 1. září se tak uskuteční již 16. ročník tohoto setkání na roudnickém Karlově náměstí. Výstava je určena pro kategorie auto, motocykly a speciální vozidla. K vidění budou, kromě zajímavých automobilových a motocyklových pradědečků, též sportovní a klasické vozy 60. a 70. let, americké luxusní vozy i některá vozidla bývalého východního bloku. Na své si přijdou také milovníci zemědělské techniky a užitkových strojů. Chybět nebude samozřejmě i doprovodný program. Návštěvníci budou mít možnost hlasovat v Soutěži elegance o nejlíbivější stroj, sledovat plnění soutěžních úkolů jednotlivých posádek, atmosféru doplní swingové melodie v podání kapely Bonus, a nebudou chybět ani stánky s občerstvením.

V letošním roce se celá akce samozřejmě ponese ve znamení výročí vzniku republiky a tak zavítá i salon Dantes Brno, který bude dotvářet dobovou atmosféru tematickými módními přehlídkami což jistě zaujme dámskou část hostů. Páni určitě ocení dobové modely plavek i spodního prádla. Jedna módní přehlídka však bude též soutěžní a představí se v ní přímo účastníci, řidiči historických vozidel. Speciálním hostem tohoto ročníku bude delegace z Národního technického muzea v Praze. Program vyvrcholí v odpoledních hodinách, kdy vozidla odstartují na spanilou jízdu krajinou Podřipska s cílem na zámku ve Veltrusech. Z jízdy se budou vozy vracet zpět na Karlovo náměstí, kde zůstanou poté ještě určitou dobu vystaveny.

mar

Share on Facebook0Tweet about this on Twitter